• Menu
  • Menu

Vietnam a Thajsko 6 – noční market Phu Qouc

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Vietnam a Thajsko 6 – noční market Phu Qouc

Dinh Cau Night Market

Na noční trh a na dobré jídlo se moc těšíme!  Taxíkem jsme tady za 10 minut. Trh se nachází na velké křižovatce dvou hlavních ulic: „Tran Hung Dao“ a „Ba Muoi Thang Tu“.  Starý a oblíbený market stejného jména byl dříve za chrámem Din Cau. Market byl  pojmenován právě podle chrámu.

DURAN  – Dinh Cau Night Market

 Lidí tady je dost, ale necpeme se v davu. Trh,  s množstvím restaurací a stánků /více jak 100 /,  je v ulici Vo Thi Sau v Duong Dong. Ulice je od 17 hodin uzavřena pro automobily.

Dinh Cau Night Market

Vietnamské delikatesy lákají nejen vůní, ale i krásným zpracováním. Kokosová zrmrzlina a další příchutě, ryby, mušle, krevety, hlemýždi, krabi, oříšky, káva, chilli, drinky, ovoce, zelenina! Stánky nabízejí kebab s masem a mořskými plody, smažené pochoutky s lepkavou rýží nebo chutné cukrovinky. Mnoho jídel dělají přímo před námi a to je podívaná.

Dinh Cau Night Market

Vše  místní produkce potravin, také rybí omáčky, med a pepř. Snažíme se ochutnat všechno. Ať už  čerstvé mořské hlemýždě, grilované mušle, chobotnici, kukuřici nebo párek v bagetě se zeleninou i smradlavý duran. Koupíte zde také různé léčivé masti, šperky a perly, oblečení. Ceny tu nejsou nižší, ale podobné jako v restauracích u moře. Přejedené si dáváme drinky /moc dobré/ a pak zastavujeme na masáž. Jak jinak zakončit přepestrý dnešní den?

Dinh Cau Night Market

Masáž Phu Quoc

V „salonu“ na nás dost překvapeně zírají a dost se asi diví, že teď chceme masáž /mají normálně otevřeno/. Já mám docela dobrou masérku, na holky povolali spíše děti,  kluka a holku.

Místo masáže, Ajka se Sárkou, absolvují lechtání, hihňání a zívání. Už aby to skončilo! Je už hodně pozdě, market pomalu končí, pokračujeme ztichlou ulicí. Na silnici pak bereme taxíka a ujíždíme do hotelu. Moc se těšíme do postele.

Dinh Cau Night Market

Trh je otevřen každý den: 17 – 24 hodin

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *