• Menu
  • Menu

Vodní slalomový kanál Veltrusy

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Vodní slalomový kanál Veltrusy

Krokodýl ve vodním kanále

Na vodní kanál do Veltrus jedu vlastně náhodou. Jedno naražené koleno a tak mámo přijeď! Vodní kanál, na kterém holky trénují, je  součástí sympatického kempu (RaftCamp Veltrusy). Moje holky tady tráví sportovně – vodácký víkend s partou kluků (Zažij vodu), jejichž mottem je „Voda je pro nás koníčkem a životní filozofií. Naším cílem je, abyste si pobyt na vodě a při pobytu v přírodě maximálně užili.“ Počasí je skvělé a tak hurá na kanál!

 

Zažij vodu- vodní kanál Veltrusy

RaftCamp Veltrusy

Útulný kemp, je tu docela plno a také je slyšet několik jazyků.  Součástí areálu je AC Bar, zastřešené sezení, venkovní vyhřívaný bazén (Hot Tub), travnatá plocha pro stany, toalety a sprchy. Zázemí kempu slouží pro sportovní vyžití-raftování na divoké vodě a pro neformální turnaje v lukostřelbě a archerybattle, ale je možné tady uspořádat nějakou firemní akci, večírek i koncert.

RaftCamp Veltrusy

Vodní kanál Veltrusy

Vlastní slalomový kanál je vybudován v bývalé vorové propusti vltavského jezu Miřejovice. Délka propusti činí 600 m, z toho 350 m je využito pro vlastní slalomový kanál. Převýšení je 3,5 m. Hloubka se pohybuje od 0,5m do 1,5m. Průtok kolísá v závislosti na vodním stavu a činnosti vodní elektrárny umístěné na druhém břehu Vltavy mezi 9 – 12 m3/s. Překážky jsou buď dřevěná vrata v ocelových rámech (obalených na nebezpečných místech pryžovým pásem), podobně zabezpečené ocelové či kameninové roury a nebo pneumatiky vylité betonem. /zdroj internet/.

Vodní kanál Veltrusy

Jezový most a zdymadlo Miřejovice

Jen kousek od kempu je jezový most a zdymadlo Miřejovice, odkud je na vodní kanál pěkný pohled. Most  po kterém jdu, je opravdový krasavec!. Autorem je František Sander. Most stojí na místě dřevěného mostu (postaven roku 1784/. Mostový jez slouží jako uzávěr. Most je dlouhý 288 metrů, jeho šířka je 7 metrů. Na mostě je pět věží. Podobné mosty jsou i v Nymburce, Přelouči a Kolíně.

Jezový most a zdymadlo Miřejovice

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *