• Menu
  • Menu

Jezero Lhota

Dnes má vrcholit série horkých dnů v České republice. Volba koupání padla na jezero Lhota. Jezero se nachází 20 km od Prahy. Jezdili jsme sem s rodinou v době, kdy bylo jezero krátce otevřeno a to někdy v polovině  80. let. V té době patřilo koupání tady k těm nej! Písečné pláže, nudistická pláž, občerstvení. Potkat v té době tady známé herce a umělce bylo dost normální.

Jezero Lhota

V těchto dnech má jezero Lhota trochu více negativní popularity než by bylo zdrávo. Je to jen málo dnů, kdy se tady stala opravdová tragédie, kdy se utopili dva vietnamští chlapci.

Dost se tady toho změnilo, cedule k jezeru vás navádějí mnoho kilometrů dopředu. Zákazy zastavení, příkazové značky, omezení. Je jasné, že na jezero jezdí stále více lidí.

Jezero Lhota

Před vjezdem do areálu mám trochu knedlík v krku, ale vše zachraňuje milá paní, která mi prodává lístek na parkoviště a bezprostředně vysvětluje, jak to tady chodí. Zaparkovat můžete, kde chcete a k jezeru můžete použít jeden ze vstupů. Vstupy jsou 3. Ten nejvíce vlevo je vstup na nudistickou pláž, tak jeďte tam, prý je to zdravé :-).

Jezero Lhota

Obrovské parkoviště, které pojme až na 1400 vozů je příjemné tím, že jsou zde stromy, které v tom vedru trochu auta chrání.

Po zakoupení celodenní vstupenky vcházím do borového lesa a za chvíli se přede mnou otevře pohled na jezero Lhota. Mám pocit, že se to tady až na ty moderní vymoženosti zase tak nezměnilo. Jezero je pořád krásné, i když po tak náročném l horkém létu i tady voda není úplně průzračná, sem tam plave na hladině řasa. Pro mě je voda teplejší než bych si přála, ale koupání je parádní. U jezera najdete sociální zázemí, toalety, sprchy, stánky s občerstvením, půjčovna paddleboardů a jiných nafukovadel.

Pobavila mě cedule u jednoho ze stánků. Nafouknutí lehátka malého 10 Kč, velkého 20 Kč. Asi dobrý nápad, podnikat se dá všude. A nafukovat ústy je fakt peklo!

Jezero Lhota

Vedro, které možná bylo nějakých 35 stupňů se tady dalo docela dobře přečkat. Kolem 17. hodiny se začalo zatahovat, zvedl se vítr, nejvyšší čas zvednout kotvy a snad i tady na jezeře a všude v naší suché republice dnes zaprší.

O Jezeru Lhota přírodně

Rozloha vodní plochy činí  25 hektarů. Břehy jsou převážně písčitého nebo travnatého charakteru, místy prorostlé rákosem. Pláže jsou osázeny  borovicovými  lesy s příměsí vzrostlých dubů. Část severního břehu a celý břeh východní je  určen nudistům. Jezero je vyhledáváno zejména pro svou velmi  dobrou kvalitu vody. Příjezdové komunikace  z centra obce jsou vhodné pouze pro pěší návštěvníky a cyklisty.  Pro motorová vozidla slouží komunikace za obcí (směr Dřísy), která je přímo určena jako příjezdová cesta k parkovišti jezera.

Jezero Lhota

Koupání na vlastní nebezpečí. V areálu je zdravotník a plavčík

Zpoplatněná otvírací doba areálu PO-NE 6:00 – 21:00 hod.

Vstupné dospělí 60Kč /od 17 hod 40 Kč/. Parkovné 100 Kč /od 17 hod – 60 Kč/.

Jezero Lhota před deštěm
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *