• Menu
  • Menu

Vyhlídka Landeskrone

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vyhlídka Landeskrone

Landeskrone

Ćedičová hora Landeskrone, 420 metrů vysoká, je zdálky viditelným symbolem města Görlitz. Nachází se v přírodním rezervaci na jižním okraji města, ve vilové čtvrti Biesnitz. Zaparkujeme nedaleko vstupu do parku. K Landeskrone se dá dojet i městskou dopravou /teda doufám/.

Vyhlídka Landskrone

Po stezkách  i  značené cestě a pak po starých  schodech vyjdeme lesem až  k monumentálnímu  Bismarckovu sloupu („Gottesdämerung“ neboli „Soumrak bohů“).

Bismarckův sloup

 

O něco výše je postavena výletní restaurace s vyhlídkovou věží, postavená v 19. století  (otevřená 18. října 1901). Těšíme se na sklenici dobrého piva. Restaurace je ale při naší návštěvě zavřená. Nevadí, panorama, které se nám rozevře na vyhlídce, je parádní. Pod námi je  vidět město Görlitz i  polský Zgorzelec  /město je rozdělené/, vidět  je celé jezero Berzdorfer See i Lužické hory.

 

Poprvé je Landeskrone zmiňována v r.  1268 jako hrad se strategickým významem pro Görlitz a okolní region.  V  15. století byl hrad kvůli obavám ze sílícího vlivu loupeživých rytířů srovnán se zemí.

Vyhlídka Landskrone

Po příjemném výletě  i s naším Doctorem  pokračujeme dále do města Görlitz.

cesta na Landskrone

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *