• Menu
  • Menu

Vyhlídka Máj

Vltavské vyhlídky

Míjím odbočku na Smetanovu vyhlídku, po levé straně pak Tiché údolí. K vyhlídce Máj by to mělo být už jenom kousek. Divné zvuky auta ukončí rychlé psssííí…. . Mám píchlou pneumatiku. Na vyhlídku se vydávám již potřetí a ještě se mi nepodařilo do cíle dojet. Času do západu slunce už moc nemám, ale dnes to nevzdám! Hledám rezervu, připravuji nářadí a hever. Svítí slunce a zachraňuje mě né automobilový řidič, jak by se mohlo zdát, ale cyklista! Děkuji Ti šikovný muži, bankéři ze Štěchovic!

Vyhlídka Máj
Vyhlídka Máj

Auto nechávám, tak jako ostatní,  na parkovišti před obcí Teletín. Barvy kolem hrají tu nejkrásnější podzimní hru a tak i cestou na vyhlídku si užívám krásné výhledy do krajiny. Cesta pak vede do kopce přes louku do lesa po žluté turistické značce. Na vyhlídku je to od parkoviště něco přes kilometr.

Vyhlídka Máj
Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj

Slunce už ozařuje  jenom vrchní část skály, i tak je  pohled na řeku Vltavu nad bývalými Svatojánskými proudy, fascinující. Nejsem tu sama, přes ozářené žluté listí zasněně koukám do dáli i na řeku. Pohledy z fotografií, které znám, jsou možná romantičtější i krásnější. Chybí mi mraky i trochu  více klidu, ale řeka  v kaňonu pode mnou, která se stáčí do podkovy, je úžasná. S opatrností slézám ještě o jedno patro níže, odkud je o něco lépe vidět na řeku sevřenou mezi kopci.

Vyhlídka Máj je oblíbeným cílem turistů a fotografů. Určitě se sem vrátím.

Vyhlídka Máj
Vyhlídka Máj
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *