• Menu
  • Menu

Výlov Panského rybníka v Žíšově

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Výlov Panského rybníka v Žíšově

Jakub Vágner v Žíšově

Na plánovaný výlov rybníka v malebné vesničce Žíšov jsme se moc těšili. Nálada a zachmuřené počasí sobotního rána už tak optimistické nebyly. Žíšov je součástí obce Vavřinec. Tady nedaleko známého rybníka Vavřinec byli  kolem kukuřičného pole v rojnici seskupeni myslivci. Asi měli políčeno na přemnožená divoká prasata. Raději jsme rychle přejeli, abychom se omylem nestali cílem špatně mířené kulky.

výlov Panského rybníka Žíšov
výlov Panského rybníka Žíšov

Výlov rybníka

U Panského rybníka už bylo hodně živo a výlov v plném proudu. Počasí se kupodivu umoudřilo i sluníčko se snažilo chvílemi  prodrat přes jasnící se oblohu. Rybáři se činili a kolem vládla dobrá nálada. Nebylo, co závidět, když  stáli rybáři více jak po pás ve vodě.Od bahna, ale usměvaví! Bylo možné vidět kapry, amury, candáty i štiky. Výlov začal kolem 9 hodiny a ve 13 hodin bylo hotovo.

Jakub Vágner a Pavel Šich
Jakub Vágner a Pavel Šich

Farma Bláto

U stánků s rybími specialitami, bylo stále plno a tak jsme zakoupili kapříka domů a něco dobrého si ukuchtíme doma. U mlýna bylo možné zakoupit mléčné výrobky ze zdejší farmy Bláto. Vyzkoušíme, náš statek je jen několik kilometrů odtud, a tak se tady objevíme možná častěji.

rychle, rycvýlov Panského rybníka Žíšovhle, tihle se vrátí zpět do rybníka
výlov Panský rybník

Panský rybník

Panský rybník (pro mnohé Žíšovský rybník) má rozlohu 5,2 ha a leží na Mančickém (Onomyšském potoce). Rybník patří do soukromého vlastnictví a majitelé se snaží malou obsádkou a pravidelnou kontrolou zooplanktonu, zajistit rybám maximální množství přirozené potravy, která se potom odráží ve výborné kvalitě a chuti masa s minimálním množství podkožního tuku.

výlov Panského rybníka Žíšov
výlov Panského rybníka Žíšov

Kostel sv. Mikuláše

Nad  rybníkem stojí dominanta – barokní  kostel sv. Mikuláše (nemovitá kulturní památka), na hraně hráze pak stojí krásný secesní , opravený Kutišův mlýn čp.11..

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *