• Menu
  • Menu

Vyhlídka Pěnčina

Berounka z vyhlídky Pěnčina

Vyhlídka se nachází  v obci Sýkořice na vrchu Pěnčina, odkud je nádherný výhled do údolí Berounky, křivoklátské lesy a jižní okolí Zbečna. K vyhlídce se dostanete buď cestou z obce Sýkořice nebo ze Zbečna, cedule je za Hamousovým statkem a lesní cestou po žluté turistické značce. Na vyhlídce je lavička a okrouhlé zábradlí, je zde také  fotografické panorama, kde je vyobrazená a popsaná krajina  před vámi a kolem vás.

Vyhlídka Pěnčina

Cesta na vyhlídku není úplně dobře značená, ve Zbečně i Sýkořicích jsou ukazatelé, ale stejně musíte pátrat. Pokud vyrazíte ze Zbečna, je to trochu  strmý výšlap, pohodlnější je to ze Sýkořic, kam můžete dojet autem a pak je to nějakých 200 metrů lesem.

Vyhlídka Pěnčina
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *