• Menu
  • Menu

Výstava Adama Kašpara – Mapa hor

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Výstava Adama Kašpara – Mapa hor

Nová galerie, Praha 2

Mapa hor Adama Kašpara v Nové galerii. 22.11. 2018 proběhla vernisáž výstavy Adama Kašpara Mapa hor. Výstava provádí absolventskou prací zachycující krásu Jeseníků. Adam Kašpar v Jeseníkách několik měsíců žil, aby se s přírodou a s celým místem sblížil. Kromě neuvěřitelného talentu má Adam Kašpar mnoho znalostí v přírodovědě.

Adam Kašpar- Mapa hor

Nádhernou realistickou malbu tedy ještě zdokonaluje jeho vnímavost a nadšení pro přírodu a geologii. Jeho práce  do detailů zkoumají přírodu. Neuvěřitelně propracované struktury kamenů, ve kterých je rozpoznatelné každé zrnko. Výstava má úžasnou atmosféru, obrazy na Vás přímo dýchají místem, které popisují. Součástí výstavy je také sbírka kamenů, které během pobytu v Jeseníkách nasbíral a které po důkladném zkoumání zdokonalily výslednou práci.

Výstava Adama Kašpara – Mapa hor
Výstava Adama Kašpara – Mapa hor
Výstava Adama Kašpara – Mapa hor

Deník

Prohlédnout si můžete i jeho deník. Nejprve v něm studuje vznik celého pohoří z geologického hlediska. Pak zaznamenává jednotlivé dny a místa. Z mnoha skic, které jsou samy o sobě nádherné a daly by se vystavit stejně jako výsledné obrazy, si lépe představíte, jakým způsobem obrazy vznikají. Výstava probíhá až do 4.1.2019. Zajímavá bude určitě komentovaná prohlídka, která proběhne 13.12.2018.

Výstava Adama Kašpara – Mapa hor

Rozhodně si udělejte čas a běžte se podívat, stojí to za to!

Místo a datum konání:  Nová galerie, Balbínova 26, Praha 2 , 22.11. 2018 – 4. 1. 2019

kniha Mapa hor
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.