• Menu
  • Menu

ZOO Děčín

Podzimní exkurze do ZOO Děčín

V rámci předmětu Chov exotických zvířat na VŠ v Praze jsme navštívili malou ZOO v Děčíně , určitě zajímavou a v  Česku patřící  k nejkrásnějším.  Zahrada se nachází v příjemném lesoparku na Pastýřské stěně. Na ploše téměř 6 ha se chová  přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích.

Zahrada se zaměřuje na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Chloubou děčínské ZOO  je Medvěd hnědý – grizzly. Od roku 1983 se jako jediná česká ZOO  věnuje chovu těchto zvířat. Zahrada vznikla  z iniciativy milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Gráca a  byla otevřena na jaře roku 1949. Založena však byla již o rok dříve. Děčínskou ZOO tvoří dva oddělené celky : ZOO a expozice Rajské ostrovy.

Tapír

Mě okouzlil nejvíce Tapír, tříletý samec Paper. Je  to býložravec, má rád listy, výhonky, pochutná si na plodech i vodních rostlinách.

ZOO Děčín Tapír
ZOO Děčín Tapír

Rajské ostrovy

Unikátní expozici děčínské zoologocké zahrady najdete v centru města , asi 700 metrů od ZOO. Expozice vznikla na místě bývalé Noční zoo Sulawesi v centru města na Teplické ulici. Vstupenka platí  i pro vstup do této expozice .Vidět tady můžete  130 zvířat v 50 druzích různých geografických oblastí jako jsou např. perutýn ohnivý, klaun očkatý, krevety, ježatky, agamy, leguán kubánký, krajta tygrovaná, lezec obojživelný nebo vzácný dvoujjazyčník haitský a spousta dalších. Expozice láká na největší mořské akvárium Ústeckého kraje,  přibližuje faunu a flóru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští nebo mangrových pobřeží.

Rajské ostrovy
Rajské ostrovy

Jednotlivá patra jsou laděna témeticky. V nejvyšším patře je prostor pro pořádání výstav, přednášek a besed , další patro je vstupem do oblasti polopouště a na Haity v  Karibiku . Patro druhé je ukázkou fauny a tropického pralesa  ostrova  Sulawesi v jihovýchodní Asii, první patro s názvem Fidži ukazuje mangrová pobřeží  souostroví na západní části Tichého oceánu a v přízemí, které má název Reunion, můžete vidět život na korálovém útesu.

V ZOO mají tevřeno celoročně

 

květen – srpen                                   8- 19 hod

září, říjen, březen, duben                8 -18 hod

listopad- únor                                   8- 16 hod

Adresa

ZOO Děčín – Pastýřská stěna, p.o. – Žižkova 1286/15 Děčín

Expozice Rajské ostrovy – Teplická 19, Děčín IV

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *