• Menu
  • Menu

Rozhledna na Růžovém vrchu

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Rozhledna na Růžovém vrchu

Rozhledna na okraji Hory Svaté Kateřiny

16 m vysoko kruhovou  stavbu postavili   z polních kamenů  místní usedlíci v roce 1902 u příležitosti 50. výročí vlády císaře Františka Josefa. 17.8.1902  byla vysvěcena a jmenovala se Vyhlídka Franze Josefa.V roce 1918 byla rozhledna přejmenovaná na Jahnovu / jméno zakladatele německého tělovýchovného hnutí.

Celková rekonstrukce vyhlídky byla provedena v letech 2001 – 2002 . Z původní stavby byla odstraněná omítka. Dostavěna byla dřevěná zasklená kopule s výhledem na všechny strany a přízemní dřevěný ochoz. První schod na rozhlednu je v nadmořské výšce 720 m.

PROHLÍDKA ROZHLEDNY:

V letních měsících:  Po – Pá 13:00 – 17:00 hodin, So – Ne 11:00 – 17:00 hodin.

V zimních měsících provoz omezen. V případě nepřítomnosti správce volejte na tel. +420 605 403 367 (paní Šišovičová)

Rozhledna na Růžovém vrchu
Rozhledna na Růžovém vrchu

 

Pomník Antona Gunthera a park u rozhledny

Pomník z žulového bludného balvanu z kateřinského lesa byl postaven roku 1938 zpěvákovi a básníkovi Krušnohoří Antonu Guntherovi. Pomník byl obnoven v r. 2006.

Blízký park je v rekonstrukci a památník v tomto parku byl za 70 padlých kateřinských občanů v I. Světové válce a za mrtvé a zmizelé ve II. světové válce. V roce 1945 byly desky zničeny.

 

Růžový vrch

Výrazná holá výšina /729 m/ na jv. okraji Hory Svaté Kateřiny.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *