Safari Dvůr Králové
Je květen, jsme po dlouhé době u příbuzných v Krkonoších. Krátká zpráva v rádiu, že se v sobotu 15. května otevírá Safari Park Dvůr Králové nad Labem s areály afrického a lvího safari, je jasným signálem, že jedeme. Objednáváme si online vstupenku pro průjezd safari vlastním vozem, k tomu je nutné přikoupit vstupenky do ZOO.
Zoo byla po koronavirové uzávěře otevřena 12. dubna. Zoo, které letos slaví 75 let od svého založení / 1946-2021/, se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu žiraf, zeber a nosorožců. Antilopy losí, watusi, zebry, pakoně či žirafy v tomto týdnu osidlují výběhy Afrického safari Josefa Vágnera. Skupiny kopytníků se rozrostly o desítky mláďat, v safari nově přibyly také originální kamenné rozcestníky, jejichž vzhled odráží skutečné rozcestníky v afrických rezervacích.
Parkoviště před ZOO se kolem 10. Hodiny dopolední docela rychle zaplňuje. My jedem k bráně, kde začíná safari. Přiložíme telefon s QR kódem. Moc se nám nedaří a tak nám ochotně pomáhají pracovníci zahrady.
Safari
Na parkovišti už čekají pro ty, co nepoužijí vlastní vozidlo, safaribusy a afrikatrucky s průvodci. V zoo ve Dvoře Králové jsme nebyly přes 20 let tak jsme mile překvapené, jak je to tady krásné. /Po dešti jarní šťavnatá zeleň, lesní porosty a vodní plochy jsou příjemným prostorem pro pozorování zvířat. Tempo si volíme samy, další problém máme u vjezdu do safari, nechce se nám otevřít automatická brána, za námi kolona. Až po příchodu pracovníka dostáváme instrukce jak projet. Myslím, že by na zemi měla jasná čára, a návod jak mají auta najíždět, nejsme jediné, které se tady zbytečně zaseknou.
Jsme v safari, které má rozlohu asi 30 hektarů lidé. Z volně žijících zvířat jsou zde zastoupeny antilopy, zebry, pakoně. My se těšíme hlavně na žirafy, které jsou tady 2 a určitě na část se lvy. Žirafy nás nezklamaly, pózují jak dlouhonohé modelky, vidět potom lvy v záplavě zeleně a žlutých pampelišek, je velkým zážitkem. My si daly v safari dvě kolečka /lvy můžete projet pouze jednou/.
ZOO Dvůr Králové
Po návštěvě safari parkujeme na velkém parkovišti a jdeme do ZOO. Líbí se nám dětské hřiště v africkém stylu, hned vedle zakupujeme občerstvení, pak pokračujeme dále do ZOO. Lidí přibývá, je fajn, že fungují stánky s občerstvením, obchod se suvenýry i všechny toalety.
Pavilony jsou z velké části zavřené, ale venku je krásně /až na malou deštivou spršku/ a tak pozorovat zvířata venku je fajn. Procházíme až do zadní části zahrady, procházíme po dlouhém mostě, pod námi už za pár dní bude nový výběh pro hrochy. Trochu smutníme, že jsme nemohly vidět malé hrošíky.
Tiébélé
Velice se nám líbí vystavěné africké městečko , které je kopií západoafrické osady Tiébélé v Burkině Faso, vyznačující se výrazným zdobením domků a typickou architekturou kmene Kassena. V domcích jsou expozice drobných afrických zvířat a sbírky domorodých artefaktů. Postaveno bylo v roce 2016. My si tady pochutnaly na africké kávě s pepřem a koblížku z banánu a kokosu. V nabídce je jídel více.
Začíná zase pršet a tak naše návštěva v Zoo končí. Moc se nám tady líbilo a doporučujeme!
Vstupné
Základní vstupné činí 160 korun, snížené je za 100 korun. Za vjezd do areálů safari vlastním autem jsme zaplatily 350 korun za auto, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné. Za sedadlo v afrikatrucku zůstala jednotná cena 80 korun. V safaribusu zůstalo plné jízdné za 50 korun a snížené je zdarma.
Historie
.
Přidat komentář