• Menu
  • Menu

AKTA EROTIKA – výstava do 4. 9.2016

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » AKTA EROTIKA – výstava do 4. 9.2016

Výstava fotografií v galerii ABF

S mamkou jsme se rozhodly navštívit výstavu AKTA EROTIKA, která probíhá až do 4. září 2016 v galerii ABF. Ne, že bychom zrovna toužily po nahotě. Na výstavu míříme především kvůli fotografiím naší kamarádky Jany Wallace a známého českého fotografa Tarase Kuščynského. Máme tu čest mít doma jednu z jeho fotografií, kterou mamce věnovala  jeho manželka a vdova po T. Kuščynském, paní Alena Kuščynská.

Akta Erotika (10)
Akta Erotika

Galerie ABF

Vyrážíme tedy do centra a hledáme nám zatím neznámou galerii. Do průchodu, kde nás kromě velkého plakátu výstavy vítá také čínská restaurace svými pochutinami, vcházíme z hlavní promenády Václavského náměstí. Do budovy vstupujeme přes malé nádvoří kolem venkovního sezení.

Výstava AKTA EROTIKA
Výstava AKTA EROTIKA

Fotografie známých i neznámých autorů

Výstavu s více než 400 fotografiemi od téměř 180 autorů  připravilo České centrum fotografie, k 20.výročí od svého vzniku. Výstava představuje vývoj české a slovenské fotografie od konce 19.století až po současnost. Výběr fotografií je opravdu pestrý. Rozmanitost techniky a stylů, mužské i ženské akty a velký rozmach od lehké a něžné nahoty až na hranici pornografie. Fantasii se tu meze nekladou. František Drtikol, Josef Ehm, Taras Kuščynskyj, Jan Saudek a fotografie dalších známých autorů najdete právě na této výstavě. Součástí největší výstavy tohoto typu  /výstavy století/ v České republice jsou i doprovodné programy, setkání s fotografy, workshopy, přednášky a akce s lehce erotickým obsahem. Kabinet erotiky, to je jediná část výstavy (malá), která není přístupná dětem a mladistvým.

Akta Erotika (19)
Akta Erotika

Před odchodem jsme si měly možnost osobně promluvit s kurátorem výstavy Jiřím Jaskmanickým, který nám mimo jiné prozradil, že se příští rok můžeme těšit na další výstavu na téma AKTA EROTIKA, tentokrát ale ve výtvarném zpracování.

Výstava Akta Erotika je nevšední, zábavná a stojí za to ji navštívit.

Akta Erotika (16)
Já s mamkou u fotografií Jany Wallace

Vstupné

základní 190,- Kč, snížená 100,- Kč

vstupenka + katalog

základní 390,- Kč, snížená 340,- Kč

vstupenka + doprovodný program

základní 390,- Kč, snížená 290,- Kč

Výstavní síň ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1

Otevřeno: 11 -20 hodin

Sára Schlitzová
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *