• Menu
  • Menu

Alpské ledovce – Údolí Stubai

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Alpské ledovce – Údolí Stubai

Sportovní vyžití  na Stubaiském ledovci.

Údolí Stubai najdeme  v blízkosti tyrolské provincie Innsbruck . Oblast je snadno dosažitelná díky brennerské dálnici i z České republiky, pak hlavně z Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie . 35 kilometrů dlouhé Údolí Stubai , obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholky. Mezi hlavní centra této oblasti se řadí Neustift, Fulmpes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Stubai Glacier
Stubai Glacier

Stubai nabízí absolutně vše, co potřebují rodiče a jejich děti k perfektní zimní dovolené. Údolí Stubai dostalo i pro to přezdívku „nejlepší alpský region pro rodiny s dětmi”. Ledovec Stubai je největší ledovcovou oblastí Rakouska a nabízí jistotu sněhu od října do června. Návštěvníci se mohou těšit na perfektně upravené sjezdovky nejen na ledovci Stubai, ale také v dalších lyžařských střediscích Schlick ve Fulmpesu, lyžařskou oblast pro rodiny s dětmi Serlesbahnen v Mieders a Elferbergbahn v Neustiftu.

Vyžití pro zimní aktibity nabízejí čtyři lyžařské areály , kde najdete  zázemí pro lyžaře, snowboardisty, freeridery a sáňkařské nadšence. Perfektně upravené sjezdovky, speciální nabídka BIG Family Stubai pro všechny věkové kategorie, doplňkové služby zimní sezony jako je sáňkování, běžkování, zimní turistika a výlety na sněžnicích a skvělé sněhové podmínky od října do června. Milovníky alpského lyžování potěší dlouhé sjezdy a krátké dynamické svahy na perfektně upravených sjezdovkách ve všech čtyřech lyžařských oblastech Stubaiského údolí (Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serlesbahn v Mieders, Elferlift v Neustiftu). Areál zahrnuje 58 sjezdovek, přístupných se stubaiským Super Ski Passem, samotné území Stubaiského ledovce zabírá plochu 200 hektarů. Zasněžování na Stubaiském ledovci začíná již v září, v ostatních areálech v polovině listopadu. To je jeden z důvodů, proč zimní návštěvníci toto “království sněhu” tak milují.

Stubai Glacier
Stubai Glacier

Areál na Stubaiském ledovci zahrnuje BIG Family Funslope, který byl pro nadcházející zimní sezonu rozšířen, Moreboards Snow Park ve Stubai Zoo, kde přibyl nový vlek, a pohodlný svah pro rodiny a lyžaře nad 50 let v resortu Daunferner.

Při výstavbě šesti-sedačkové lanovky Zirmachbahn v loňském roce přibyly tři nové sjezdovky ve středisku Schlick 2000 ve Fulpmes. Různě obtížné sjezdovky “Kanonenrohr”, “Latschen” a “Wasserfall” jsou již připraveny pro novou sezonu.

Stubaiské údolí doplňuje širokou škálu zimního vyžití svou nabídkou téměř 70 km běžkařských tratí a více než 80 km turistických stezek.

Průvodce mimo sjezdovky

Milovníci prašanu prašanu mimo sjezdovky ocení, že nejlepší svahy byly zaznamenány a zaneseny na GPS trasách a videích. Lákavé jsou zasněžené lesy a svahy areálu Schlick 2000 na pozadí monumentálních vrcholků Kalkkögel. Stejně tak trasy pro sněžnice v Mieders a Neustiftu odkrývají nedotčená lesní území. Být si vědom možných nebezpečí, informovat se o lavinovém nebezpečí a použít správné vybavení je stejně důležité, jako honba za nezapomenutelnými zážitky a zábavou. Všichni sportovní nadšenci, kteří navštíví tyto oblasti bez doprovodu místního zkušeného horského průvodce, tak ovšem činí na vlastní nebezpečí.

Certifikovaný sáňkařský zážitek

Zábava ze sáňkování ve Stubaiském údolí je zaručena jedenácti přírodními drahami. Protože všechny dráhy byly zkontrolovány podle přísných tyrolských kritérií a opatřeny tyrolskou známkou kvality, mají nejvyšší standard kvality a bezpečnosti. Pro ty, kteří nechtějí chodit pěšky, nabízejí Serelsbahne v Mieders, Elferlifte v Neustiftu a vleky ve Schlick 2000 transport včetně sáněk, které si zde lze na den pronajmout. Některé dráhy jsou v provozu i pro noční sáňkování. Dvě sáňkařské dráhy na Elferu jsou osvětleny třikrát týdně, jedna z nich petrolejovými lampami. Areál Schlick 2000 otevírá noční sáňkování jednou týdně.

Ice Climbing Stubai Glacier
Ice Climbing Stubai Glacier

Přátelskost, komplexní služby, vynikající péče o děti, dozor a nabídky, které jsou šité dětem na míru, jsou typické pro program BIG Family. K dispozici je v celém Stubaiském údolí a je oceňován návštěvníky z celého světa. Není divu, že bylo údolí opětovně jmenováno nejlepší lyžařskou oblastí v Alpách pro rodiny s dětmi.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *