• Menu
  • Menu

Výlet na zámek Neuschwanstein 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Výlet na zámek Neuschwanstein 3

 Krásy Tyrolska

Dnes je náš poslední den. Jen neradi se loučíme s naším báječným hotýlkem a vybaveni kupónem z hotelu jedeme na lanovku směr Reutte, která leží v regionu Aussefern v severozápadním cípu Tyrolska, nedaleko německých hranic a Garmisch-Partenkirchen. Nad údolím se tyčí hřebeny Allgäu, Lechtalských a Ammergauských Alp. Reutte tak tvoří pomyslnou bránu do Tyrolska. Celá oblast si pečlivě uchovává původní bohatou faunu a flóru, nedotčené přírodní scenérie a brání se neosobnímu masovému turistickému průmyslu.

krásy Tyrolska
krásy Tyrolska

Najdete zde křišťálově čistá jezera, v jejichž blankytně zelené hladině se rýsují vrcholky okolních hor (téměř ve všech se můžete vykoupat), dokonalé cyklostezky, středověké hrady, termální lázně a samozřejmě turistické trasy po vrcholcích hor s dech beroucími panoramaty. Na vrchol Hahnenkamm ve výšce 1740 metrů nad mořem jezdí moderní kabinková lanovka Reuttener Seilbahnen z městečka Höfen (940). Nahoře se otvírá úžasný výhled po okolních skalních masivech, je vidět dokonce i nejvyšší hora Německa Zugspitze (2962).

Pustíme se po trase, která vede k alpské květinové zahrádce. Na ploše tří hektarů v nadmořské výšce 1700 metrů  tu roste šest set druhů rostlin. Zahrádka, které se říká Noemova botanická archa, je rájem nejen pro botaniky, ale také pro fotografy. Fotíme kytičky, hory, krávy, rostou tu borůvky a lesní jahody. Hned u lanovky je panoramatická restaurace, kde si dáme vídeňský řízek, polévku z lišek a báječné pivo. Na terase vše zapijeme kávou a jedeme lanovkou dolů. Cesta zpět byla náročná, u Mnichova jsme se dostali do kolony a ztratili 2 hodiny. Vlastík byl báječný řidič, bavič a byla s ním legrace. Domů nás dovezl o půlnoci, utahaný, ale šťastný.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *