• Menu
  • Menu

Vyhlídka Kahleberg – Německo

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vyhlídka Kahleberg – Německo

Hora Kahleberg

Přejeli jsme autem Cínovec a odbočily ke golfovému hřišti- Tady jsme zaparkovaly a pak už dle značení šly téměř rovně na německé straně na 905 metrů vysokou ryolitovou horu Kahleberg. Cesta na vyhlídku je dlouhá 3km. Hora tvoří část krušnohorského hřebene. Hora je tvořena křemennými porfyry s úzkými žilami žulových porfyrů.

Kahleberg

Spodní část cesty na vyhlídku vede mezi domy a chatami, později lesem.. Kopec je protkán turistickými i cyklistickými /v zimě lyžařskými/ cestami. Na jižním svahu hory se nachází biatlonový areál (Biathlon-Sparkassenarena), směrem na sever leží rehabilitační klinika Raupennest.

Na severozápadním svahu Kahlebergu křemenný porfyr tvoří rozsáhlá kamenná moře (asi 5 ha). Rostou tu převážně lišejníky a místo je chráněno jako přírodní památka.

Kahleberg

Příjemnou procházkou dojdeme až na vrchol, kde stojí horská chata a  dřevěná pergola pro turisty. Na vyhlídce jsou i lavičky, ze kterých je překrásný výhled na město Altenberg, na horu Geisingberg, vidět je i velká část Krušných hor až k údolí Labe a do Drážďan. Nepřehlédnutelné jsou dva Šibeniční rybníky, jeden zásobuje pitnou vodou, druhý slouží k rekreaci. Pokud je velmi dobré počasí, je vidět až k hřebenu Jizerských hor. Vyhlídka je oblíbeným turistickým  místem. I ve všední den jsme zde při krásném počasí potkali  seniory, pejskaře i rodiny s dětmi.

Kahleberg
Kahleberg
Kahleberg

Z vrcholu /nebo na vrchol/  je možné se vydat  i jinou cestou. My se vracíme zpět stejnou cestou, kterou si v poslední fázi zkracujeme přes rašelinové pole. Je odtud dobrý výhled na vysílač, který máme za zády.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *