• Menu
  • Menu

Argentina, Los Glaciares – cestopis 7

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Argentina » Argentina, Los Glaciares – cestopis 7

Podzim  v  Národní parku  Los Glaciares

 

Protože jsme večer ani nevybalili, jen jsme si ráno dali sprchu a odfrčeli na letiště. Cestou jsme viděli bouračku policejního auta o strom. Auto bylo na šrot. Taxikář byl kopie herce Bena Stillea z filmu Fotr je lotr. Policajt řídí dopravu s mobilem a cigaretou v ruce. Odbavili jsme se do El Calafate a jdeme si sníst naší koupenou snídani do restaurace. Není tu wi­-fi, opět! Odlétáme boeingem 737, let AR 1874 v 8:10 a v El Calafate budeme v 11:30. Letušku jsme požádali 2x o čaj a totálně nás ignorovala. Po příletu si platíme bus do města za 70 ARS na osobu  a nechali jsme se vysadit u hotelu Los dos Pinos, 9 de Julio 358, EL Calafate. Hotel je trochu neosobní, s protivnou recepční, ale jinak luxus. Odpustili jsme jim, protože v recepci visel obraz z Prahy.  Za noc jsme zaplatili 300 ARS, je tu teplo, topí se i na chodbách. Snídaně zde nedělají. Opět jsme jen odložili naše věci do pokoje a upalujeme si zařídit výlet na Perito Moreno. V recepci nám řekli, že odjezd je ve 13:00. Měli jsme 15 minut času, abychom doběhli na nádraží. Petr si ani nestihl vyměnit tenisky za pohorky a vybíhá jen v lehkých teniskách. Bude mu zima. Pravda byla, že bus  nakonec odjížděl ve 14:00. Na nádraží si ještě kupujeme lístky do EL Chaltenu na druhý den (200 ARS) a měníme peníze. Za autobus na Perito Moreno platíme 200 ARS se společností Marga. Ujedeme jen pouhých 78 km a za vstup platíme v dolarech.

Národní park Los Glaciares
Argentina, Národní park Los Glaciares

Cesta busem je nádherná, pasou se tu stáda Guanako, která se sdružují do nespočetných stád. Samci spolu bojují o samice kopáním, kousáním a pliváním. Své území si vyznačují hromadami trusu, které mohou být vysoké téměř 2,5 m. Dovedou běžet rychlostí 56 km/hod a výborně šplhají. Je sice příbuzná s velbloudy, ale nemá hrb a našlapuje jen na prsty, nikoliv na celé chodidlo. Po dobu, co jsme netušili jestli nejedeme moc pozdě a na ledovci nebude už tma. Vidět ledovec je velkolepé a nezapomenutelné, ani nevadí, že poprchává.

Národní park Los Glaciares
Argentina, Národní park Los Glaciares

Na začátku cesty z El Calafate projíždíme údolím Patagonie a míjíme zajímavá místa, nádherná pohoří a jezera. Platíme u vstupu do  Národního parku Los Glaciares  a pokračujeme dalších 35 km podél pobřeží jezera Argentino, vegetací neuvěřitelných stromů. Měl by to být asi jižní dub a protože je v Patagonii podzim, je krásně zbarvený. Na Curva de Los Suspiros máme první panoramatický výhled na ledovec Perito Moreno v Argentině, je přes den vidět měsíc.

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *