• Menu
  • Menu

Barcelona – pláž Barceloneta

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Barcelona – pláž Barceloneta

Pláže v Barceloně

Po krásných dnech na plážích v Narbonne se přesouváme do 4 hodiny vzdálené Barcelony. Těšíme se na kulturu, památky i  dobré jídlo. Naši třídenní zastávku v Barceloně končíme na pláži. Je urputné vedro a tak je to asi nejlepší volba před cestou domů. Jsme ubytované v centru a tak míříme pěšky  k přístavu  Port Vell, odtud to už je k plážím asi 15 minut chůze. Pokračujeme kolem zakotvených  rybářských lodí stojících u malé věže s hodinami dále.

Port Vell

Jsme  v trojúhelníkovém  výběžku směřujícího do moře, oblast Barceloneta. Malá Barcelona nebo  chcete-li Barceloneta – dílo architekta a vojenského inženýra Juana Martína de Cermeňo, je místo známé svými kavárnami, rybími restauracemi a plážemi.. Rybářská vesnice vznikla v roce 1753 jako domov pro lidi, kterým je sebrala vnitrozemská stavba velké pevnosti Citadela Jsme na  pláži Barceloneta, která je spojena se sousedními plážemi Somorrostro, Sant Miquel a Sant Sebastia. Rozloha pláží je asi 2 km.

Pláž Barceloneta

Městská pláž už je plná lidí, jemný světlý písek vás pozvolna dovede až do vody, která už v odpoledních hodinách je hodně teplá a ne zářivě čistá. Pláž je dost široká a prostorná a i když to vypadá, že je hlava na hlavě, místo si najdeme.  Ale na chvíli relaxace a únik před horkým slunce je dostačující. Pláž je čistá a upravená, je zde zázemí jako jsou sprchy toalety, občerstvení i restaurace, kavárničky.

Pláž Barceloneta

Na pláži není moc kam se schovat a tak je dobré si vzít svůj slunečník. My si ho zapůjčily na pláži, cena je ve finále vyšší než , když si ho koupíte třeba v supermarketu.

Paela

Z pláže míříme rovnou do jedné z malých restaurací, kde si dáme pivo a skvělou paelu.

kompletní přehled všech pláží ve městě

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů