• Menu
  • Menu

Oceánografické muzeum ve Valencii

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Oceánografické muzeum ve Valencii

Oceanogràfic Valencia

největší akvárium v Evropě. Celé moře vjemů, které mohou podnítit naši představivost. Akvárium se nachází v avantgardním architektonickém komplexu Města umění a věd ve Valencii a je skutečnou poctou mořím a oceánům planety a obsahuje velká akvária, která věrně reprodukují nejdůležitější mořské ekosystémy. Plocha:10 000 m2; obsah: 42 milionů litrů vody (což by stačilo k naplnění 15 olympijských bazénů); 45 000 živočichů 500 druhů. V únoru 2003 byl slavnostně otevřen pro veřejnost.

Oceanogràfic Valencia

Je možné zaparkovat u muzea,  celodenní parkovací lístek stál 7  EUR. Hned vedle je kruháč, který nemá na silnici vodící čáry, Španělé neblikají a tak je dost nebezpečné na parkoviště zabočit. Návštěva muzea je opravdovým zážitkem. My jsme zde strávili určitě nejméně 6 hodin. Každý den je rozpis na program s delfíny, je dobré přijít včas, člověk pak má dobrý výhled. Program s delfíny trvá asi půl hodiny. Další nabídkou jsou interaktivní 3D a 4D promítání ve španělštině a angličtině: o žralocích, o želvách a pak něco pro děti.

Oceanogràfic Valencia

Žraloci

Úžasná je část se žraloky, nad námi obrovský prosklený tunel, kde se nám nad hlavami  prohánějí nejen žraloci, ale také manty, rejnoci, želvy.

Oceanogràfic Valencia

Krokodýli, jsou jediní, které jsme neobjevili, i když tam někde jsou.

Samozřejmě nechybí nejrůznější služby pro návštěvníky, od obchůdků a jednoduchých cenově příznivých občerstvovacích zařízení až po luxusní podmořskou restauraci.

Oceanogràfic Valencia

 

Největší muzeum (oceanárium)v Evropě. Architektonické pojetí Felixe Candely, v němž hraje hlavní roli sklo, bílý beton, kov a voda, je jen dalším důvodem k návštěvě. Park je pojat jako vědecké, vzdělávací a zábavní centrum, v němž si zajisté přijdou na své děti i dospělí. V sedmi akváriích je představena fauna a flora různých oblastí Středozemního moře; sedmdesátimetrový podmořský tunel vás provede Atlantickým oceánem – od vod mírného až k tropickému pásmu, na jehož konci pak čekají na návštěvníky dvě ohromná akvária představující korálové oblasti Karibiku a Indického a Tichého oceánu. Největší akvárium oceánografického parku s obsahem sedmi milionů litrů vody je opět věnován Atlantiku. Jeho dvě části jsou spojeny tunelem dlouhým třicet pět metrů, který simuluje cestu z Bermud ke Kanárskému souostroví. Právě zde je možné pozorovat různé druhy žraloků, barakudy, úhoře mořské, rejnoky a další zajímavé živočichy. Velká konstrukce ve tvaru iglú představuje arktickou oblast s mroži a běluhami, Antarktida je tu zastoupena kolonií tučňáků. V další části se setkáte s patagonskými lachtany, v největším delfináriu v Evropě s pěti velkými bazény a hledištěm pro 2 210 diváků můžete pozorovat delfíny. Zajímavá je část věnovaná mokřadům tropických a subtropických oblastí a Středozemního moře.

Oceanogràfic Valencia

info : http://www.cac.es (španělsky a anglicky)

 

 

 

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *