• Menu
  • Menu

Barcelona  – Tibidado

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Barcelona  – Tibidado

Pohled na Barcelonu z ptačí perspektivy a zábavní park

Tibidado leží na západním okraji Barcelony. Do parku jsme vyrazily autem,   průvodkyni  po Barceloně nám dělala Kačka, která tady několik let žila. Autem vyrážíme na  512 metrů vysoký vrchol přírodního útvaru  Serra de Collserola. Pokud nemáte auto, dá se sem dostat pohodlně městskou dopravou  i oblíbenou zubačkou Vallvidrera.  Parkujeme na jednom z přilehlých parkovišť kousek pod zábavním parkem. Na vrcholu je několik restaurací  a občerstvení.

Park Tibidado byl otevřen v roce 1901 a jedná se o nejstarší zábavní park ve Španělsku. Zábavní park Tibidabo nabízí kouzelný zážitek s více než 30 atrakcemi, show a jedinečnými aktivitami.

Panoramic Park a Amusement Park

Park  je rozdělen na dvě části: bezplatnou –  Panoramic Park a placenou  – Amusement Area, kam je nutné zakoupit lístek.

Panoramic Area: nejvyšší vyhlídkové prostory s nejstaršími atrakcemi  (červené letadlo, Ruské kolo a další…

Barcelona

Amusement Area: zábavní část parku včetně horské dráhy a kolotočů

 

Otevírací doba a vstupenky

Otevřeno: Panoramic Area  je v zimě otevřený /září až červen/ každý den 12-19 hod, v  létě každý den 10 – 22 hod .

Amusement park je otevřený  pouze o víkendech.

Trochu historie

16.června 1900 byly zahájeny práce na zpřístupnění vrcholu Tibidabo vybudováním tramvaje – lidově známé jako „Tramvia Blau“(Modrá tramvaj) – a lanové dráhy. Zároveň na vrcholu hory pokračovaly práce s terénními úpravami a výstavbou budov a teras. 29. října 1901 byla nová zařízení oficiálně otevřena. Zajímavé je, že lanová dráha se ukázala být první hlavní atrakcí zábavního parku, protože byla v té době inovativním dopravním prostředkem. Téhož roku se také objevila první zařízení pro volný čas – například automatické váhy a automaty na pohlednice.

V prvním desetiletí byly představeny malé atrakce, jako jsou dalekohledy, houpačky, střelnice Flobert, bowling, zrcadla, automaty, stanice poštovních holubů a akce všeho druhu: včetně pěveckých sborů Clavé, vojenských kapel, orchestrů a balónků.Byly otevřeny nové budovy jako Gran Café Restaurant Tibidabo a Hotel Restaurant Coll a také velký společenský sál, ve kterém se neúspěšně pokusili otevřít kasino….za dalších 120 let se přidalo mnoho dalších atrakcí a zajímavostí, park byl v roce 2010 rekonstruován.

Kostel  Sagrat Cor

Impozantní katolický kostel Temple de Sagrat Cor, neboli Kostel svatého srdce se nachází na hoře Tibidabo.  Stavba kostela trvala od roku 1902 až do roku 1961. Architektem byl španělský architekt  Enric Sagnier, dílo pak dokončil jeho syn  Josep Maria Sagnier i Vidal. Kostel  je možné navštívit zdarma, 10.30 hod –19 hod. Je možné vyjet i výtahem na nejvyšší věž, odkud  jsou neopakovatelné výhledy na široké okolí. Cena výtahu je  5 EUR.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *