• Menu
  • Menu

Španělsko – Pláž Gava u Barcelony

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Španělsko – Pláž Gava u Barcelony

Playa de Gavà

Náš plán projít si pěkná místa v Barceloně trochu  překazilo urputně teplé počasí. A tak po prohlídce parku Tibidado,  s výhledem na Barcelonu,  jsme sedly do auta a pryč z velkoměsta. Vybraly jsme dle doporučení  pláž Gavá. Na  bližší přelidněnou  pláž v Barceloně nás to úplně nelákalo.

Playa de Gavà

Pláž Gavá /Platja Gavá/

Pláž se nachází asi 15 km od centra Barcelony a několik minut  autem od letiště. Nad pláží v ulicích se dá zaparkovat /v sezóně nám to chvíli trvalo než jsme našly volné místo/. Silný vítr rozbouřil teploučké moře a  my se nemohly dočkat až se do vln ponoříme.  Pronajaly jsme lehátko se slunečníkem /tedy spíše větrníkem/ u malé restaurace se zázemím.  Koupání  skvělé.  Lépe nám pak bylo v restauraci, kde jsme si daly skvělé mořské plody a pivo a navíc byly chráněné proti větru.

Playa de Gavà

O pláži

Přírodní pláž Platja de Gava  se nachází  na slunečném pobřeží necelých 4 km od centra městečka  Gava.  Od parkování to je sem několik minut chůze. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody. Gavà má dvě pláže, které nabízejí stálý rekreační prostor s velmi dobře integrovanou infrastrukturou v privilegovaném prostředí pobřežní zóny. Systém dun a cest obnovuje obraz středomořské pláže s malou humanizací, s pobřežním borovým lesem, který zvyšuje krajinnou hodnotu komplexu.

Playa de Gavà

Plavčík: od 13.6. do 13.9.. PO – NE od 10:00 do 19:00. Více informací o pláži, o teplotě vody, o čistotě vody a další  : http://gava.info/playa-de-gava/

V blízkosti je kemp.

K pláži se dostanete autem, na kole, i  veřejnou dopravou z Barcelony.

Playa de Gavà
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *