• Menu
  • Menu

Bärwalder See

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Bärwalder See

Jezero Bärwalder See

Osvěženi , odjíždíme od jezera Olbersdorfer See k dalšímu jezeru. Jezero Bärwalder See vypadá parádně. Scházíme k jezeru, ale před námi se tyčí nepropustné rákosí. Máme štěstí z rákosí vychází paní a my ojevujeme cestičku, která vede k jezeru. Je tu několik rybářů  i natur-tatík s dětmi. Na břeh šplouchají vlny a máme pocit, že jsme u moře. Voda je skvělá a osvěžující. Vstup není úplně jednoduchý. Někde jsou ponořené klacky z potopených stromů. Jedeme ještě prozkoumat další části jezera.

Bärwalder See - vstup přes rákosí
Bärwalder See – vstup přes rákosí

Písečná pláž a stezka pro cyklisty a bruslaře

V této části jezera je velké parkoviště, stánek s občerstvením a velká písečná pláž. Tady už je více živo, jsou tu rodiče s dětmi, surfaři. Vstup do vody je z větší části dobrý. Na parkovišti můžete vhodit mince podle toho jak dlouho se chcete zdržet. Je to místo, kde se dá v autě přespat i přes noc /cena na 24 h je 5 EUR/. Z parkoviště je krásný pohled na jezero, jsou tu i mobilní toalety, vede tady cyklostezka.

pláž proti elektrárně Boxberg
pláž proti elektrárně Boxberg

Elektrárna Boxberg

Přímo proti nám jsou kouřící komíny ,  chladící věže elektrárny Boxberg. Nedaleko Boxbergu byl vybudován ojedinělý projekt zvaný projekt Ucho Evropy (Das Ohr Europas). Replika lidského ucha má délku 350 m, šířku 250 m a výšku zhruba 18 m. Uvnitř je amfiteátr s 270 místy pro konání různých akcí.

 elektrárna Boxberg
elektrárna Boxberg

 Maják a kotviště lodí

Opět tady je velké parkoviště, stezka pro cyklisty. Odpočinout, posvačit, schovat se před deštěm nebo spalujícím sluncem se dá v malém dřevěném domku u parkoviště.Je tu také mapa. Jdeme se projít po  velkém molu . které vede k přístavišti lodí . Je tu malé muzeum a informace o jezeře a okolí. Můžete si tady dát kávu nebo malé občerstvení.

Bärwalder See - přístaviště
Bärwalder See – přístaviště

Campingplatz Sternencamp

Jsme v další části velkého jezera. Tady je už část velmi rekreační a civilizovaná. Je už večer a tak s naší dodávkou stojíme na místě pro karavany. Máme elektronickou kartu, vstup do sprch i na toalety. Vše je v úplně nové moderní budově. Moc pěkné. Pod parkovištěm pro karavany, které jsou napojeny na elektriku  a u každého stojanu je tekoucí voda. Z místa je výhled na jezero i písečnou pláž. Voda je čisťounká a vstup do vody skvělý. Tak tady se nám také moc líbí, není to tak daleko od hranic a máte pocit , že jste na dovolené u moře.  Podle šéfa campu pana Mullera sem stále častěji přijíždějí Češi. Součástí kempu jsou 2 stánky s občerstvením.Kolem opět vede cyklostezka. Máme za sousedy Dány v superluxusím karavanu. Nám nějak zapomněli zapnout el. proud do stojanu a tak nám vřele nabízejí, že si můžeme telefony nabít u nich. Jako bonus přidávají výborné chlazené pivo i velkou svítící lampu na stolek. Vedle nás v autě spí dvě milé Češky a tak si chvíli povídáme a za příjemného větříku uleháme.

Ceny a info najdete na  : Campingplatz Sternencamp

Campingplatz Sterrnencamp Bärwalder See
Campingplatz Sterrnencamp Bärwalder See

 Jezero Bärwalder See

Jezero Bärwalder See je největším jezerem Saska.Hloubka jezera je až 58 metrů. Mezi in-line bruslaři je velmi oblíbené mimo jiné i proto, že ze všech Lužických jezer leží nejblíže ČR. Z Liberce se sem dojede asi za 2 hodiny /100km/. Okruh okolo něj je pro in-line brusle skvělý. Navíc se zde v letních měsících můžete vykoupat v čisté vodě, odpočinout na upravených písečných plážích. Jezero nabízí kromě kvalitního terénu pro in line bruslení i mnoho dalších možností sportovního vyžití (surfing, jachting, skútry, vodní lyže) a koupání na nádherné pláži s čistou vodou.

Bärwalder See
Bärwalder See
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *