• Menu
  • Menu

OLBERSDORFER SEE

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » OLBERSDORFER SEE

Jedeme k Baltu

Měsíční výheň a pekelné sucho nejenom v České republice , ale v celé Evropě mění naše plány trávit dovolenou na jihu Evropy.  Náš cíl je Německo a Polsko, jezera, města a Baltické moře. Máme sbaleno. S Českem se  loučíme u jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou. Vykoupeme se, ale je tu dost lidí a voda u břehu není úplně čistá. Noc strávíme pozorováním hvězdné oblohy – dnes mají padat Perseidy. Jako pozorovací rampu jsme zvolili pole v Horním sedle odkud byl krásný pohled do kraje a na Ještěd. Po dost probdělé noci vstáváme velmi brzy. V Hrádku ještě doplňujeme nějaké zásoby a kupujeme něco k snídani.

Naturpark Zittauer Gebirge

Několik km od Hrádku, v podhůří Žitavských hor v Žitavě,  odbočujeme k jezeru  na Olbersdorf. Nejedeme k hlavní pláži, kde je hotel, ale více doleva. Parkujeme kousek, asi 50 metrů do jezera. Je ještě brzy a u jezera jsme téměř sami. Voda vypadá náramně.  Dno je písčité a zpočátku mělké. Shazujeme oblečení a hurá do vody. Voda je čistá. Kolem jezera je vidět několik další menších plážiček, naproti pak  je vidět velká písečná pláž a různé turistické  atrakce. U hotelu Haus am See  je i  park  a je tu dobrý vstup do vody. Příjemné je, že i při velkém úpalu je kam se schovat, protože břeh je porostlý vegetací a jsou zde i větší stromy. Kolem jezera je stezka, kde jezdí i cyklisté.

Olbersdorfer See
Olbersdorfer See – písečná pláž

Jezero Olbersodrfer See

Zatopený hnědouhelný důl – Olbersodrfer See. Jezero  je hluboké 40 m má rozlohu 60 ha. Zatopením hnědouhelného lomu vzniklo  v rámci zemské zahradnické výstavy v roce 1999 Olbersdorfské jezero s pláží. Ráj pro odpočinek s dětským hřištěm, restaurací, možností přenocování a kempem. Milovníkům běhu, chůze a triatlonu je Olbersdorf známý jako místo zajímavých sportovních akcí, mezi něž patří například Žitavský horský běh & turistické setkání nebo náročný závod O-See-Challenge. Jezero je součástí parku Naturpark Zittauer Gebirge. V celém přírodním  parku, Žitavské hory a v Horní Lužici, je možné využít možnosti aktivního trávení volných dní.  Rekreační oblasti v saské části německo-českopolského Trojzemí tvoří ideální výchozí bod pro výlety do Horní Lužice, severních Čech a Slezska.

Olbersdorfer See z druhé strany
Olbersdorfer See z druhé strany

Dalším naším cílem je jezero Barwalder See.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář