• Menu
  • Menu

Výlet do baziliky Saint – Denis

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Výlet do baziliky Saint – Denis

Bazilika Saint Denis

Brzy ráno vyrážíme k bazilice Saint-Denis.U vchodu nás rozdělili na dvě skupiny. My jsme šli nejdříve do sklepení – hrobky baziliky, poté jsme si prohlédli hlavní loď baziliky s náhrobky, kde je zároveň i muzeum. U baziliky byl takový bleší trh s ohromně zajímavým výběrem. Finanční obnos by narušil naše utrácení a tak jsme aspoň zakoupili krásné  staré odznáčky…před odjezdem do nedaleko vzdáleného parku jsme si dali dobré (pěkně drahé) kafíčko a něco sladkého.V parku jsme krmily kachničky, a to dost vehementně, protože Domča  zavrávorala a utopila si nohu. Opět hladové jsme si koupily hranolky s kečupem a sušenky Knoppers .

Bazilika Saint-Denis

Saint Denis – asi 10 km severně  od centra Paříže se nachází město Saint  Denis se  stejnojmenným významným klášterním kostelem , poutním místem  a pohřebištěm francouzských králů. Bazilika byla převážně vystavena v gotickém stylu, dnes má půdorys kostela tvar kříže. Budova jako taková má velký historický a architektonický význam

Bazilika Saint-Denis

Na rozdíl od králů, zde často docházelo ke korunovaci královen. V 7. století zde založil opatství Sain-Denis s kostelem a benediktinským klášterem francký král Dagobert. Podle legendy byl svatý Denis  , po kterém je bazilika pojmenovaná, prvním pařížským biskupem a na místě , kde byl upálen vybudoval zlatník Eligius kapli (byl později též svatořečený). Jsou zde pochováni téměř všichni panovníci z 10-18. století.

Saint Denis

Pak jsme se vrátily k autobusu . Po včerejší návštěvě  Versailles  nás dnes ještě čeká Sacre Coure a Moulin Rouge.

následující výlet

předešlý výlet

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.