• Menu
  • Menu

CANNES

CANNES – festivalové přímořské městečko

Cannes – do tohoto luxusního a přímořského městečka ležícího na břehu Azurového pobřeží  v zálivu Golfe dela Napoule, přijíždíme z neméně populárního Saint Tropez. Typický obraz tohoto letoviska jsou  palmy a  pyšnící se jachty v přístavu. Cannes se může také pochlubit krásnou a rozmanitou přírodou v okolí, plážemi i známou pobřežní třídou Croisette. Původní rybářské městečko se tu změnilo na moderní lázeňské městečko s luxusními hotely.

Cannes

Přijeďte si užít do Cannes

Do Cannes jezdí lidé odpočívat, relaxovat  a bavit se. Na výběr je toho opravdu hodně, vše od poznávání, výletů, sportování, či koupání. Můžete zajít na krásné divadelní představení, na operu nebo si zajít do parádní restaurace, klubu nebo i kasina (..Croisette). Pro golfisty leží v blízkosti centra několik kvalitních hřišť, kde v době konání festivalu není těžko se potkat s nějakou tou celebritou. Další aktivitou může být nakupování. Pokud nemáte naditou peněženku, neznamená to , že si Cannes nemůžete užít. Asi nebudete pít šampaňské na některé z nádherných jachet, ale dá se vypít a třeba na břehu moře s romantickým výhledem na zátoku…

Cannes – zátoka

Lázně v Cannes

Historické jádro městečka leží na hoře Le Suquet. Známé mořské termální lázně nabízejí 3000 m2 plochy s použitím nejmodernějších technik a metod zaměřujících se na vaše zdraví. Léčba je založená na působení přírodní mořské vody s bohatými minerálními solemi a stopovými prvky. Např. známý luxusní  White Palm Hotel )z r.1835) je propojen s lázněmi podzemní chodbou a je z něho překrásný výhled na zátoku v Cannes.

Cannes

Pro nás všechny, kteří jsme toto místo třeba ani nenavštívili , je však Cannes spojené s celosvětově známým filmovým festivalem, který se zde koná již od května 1946. Festival se pyšnil několika názvy „Zlatá palma festivalu „ (1955-1963) . Od roku 1964 se festival opět označuje „Velká mezinárodní cena festivalu v Cannes. A tak se můžete třeba zvěčnit na slavném červeném koberci , ale protože jak jinak , my máme opět dost zataženo a na prohlídku městečka máme krátký čas , tak se bez koberečku docela rádi obejdeme. Ve městě je muzeum amerických a himalájských dávných kultur , navštívit je možné kostel dela Castre. 5 km od města se nachází ostrov Sainte- Marquerite  se starou pevností   Fort Royal – vojenská pevnost, kterou nechal postavit kardinál Richelieu , kde byl vězněn Muž se železnou maskou o něco dále další ostrůvek Saint Honorat.

 Cannes leží na jihu Francie v regionu Provence-Alpes-Cote ď Azur.

Dalším městem našeho putování je Monaco, kde je naším cílem navštívit zdejší Océanografické muzeum.

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.