• Menu
  • Menu

BENÁTKY

VENEZIA  – lákavý  klenot pro tisíce turistů nejenom z Evropy , ale z celého světa. Proslulost Benátek z hlediska historického , uměleckého i kulturního řadí toto známé město ke světovým unikátům a je začleněno pod UNESCO.

Benátky jsou ostrovní město, leží na severozápadě Itálie. Jsou hlavním městem oblasti Benátsko. Historické Benátky se nachází na mělké laguně  a nové Benátky jsou vybudovány na břehu. K Benátkám náleží velký přístav a najdete zde i letiště, které je na pevnině. Benátky čítají  na 118 ostrovů a ostrůvků, které spojuje na 400 kamenných mostů ( nejznámější je most Ponte di Rialto). Domy stojí na dubových kůlech zaražených do moře. Městem prochází Canal Grande, 4 km dlouhý a 70m široký. Od hlavního nádraží se jím dostanete k přístavu s historickým náměstím svatého Marka a do centra města. Turisté se plaví na klasických gondolách nebo pro dopravu slouží motorové lodě.Gondoly dotvářejí neopakovatelné kouzlo italských Benátek a používají se již od 11. století. Ve městě najdete známá muzea i galerie. V průběhu celého roku pořádají Benátky několik známých festivalů a slavností. (výtvarných  např. známé Biennale di Venezia , divadelních , hudebních..) . Benátky se honosí i svými světoznámými rodáky ( např italský renesanční malíř Tizian, kněz a hudební skladatel Antonio Viavaldi  , známý Giacomo Casanova..a další).

Venezia – Itálie

Procházky  úzkými uličkami Benátek   přechody přes můstky nad kanálem , plavba na gondole i  romantické západy slunce nad lagunou jsou neopakovatelným zážitkem.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *