• Menu
  • Menu

Berlín s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Berlín s dětmi

Tropical Island 

Dlouho jsme přemýšleli, co dát našim holkám jako dárek k jejich 10. narozeninám. Protože nejsou moc na hračky a největší radost jim vždycky udělá zážitek, vybrali jsme nakonec výlet do Německa zaměřený na „dětské“ aktivity.

Ve čtvrtek dopoledne jsme proto vyrazili z Trutnova přes Polsko do německého městečka Krausnick, které je známé svým uměle vytvořeným tropickým letoviskem Tropical Islands. Na místo jsme dorazili po cca 3,5 hodinách kolem 14.00 hod. Již z domu jsme měli zarezervované ubytování přímo v areálu ve čtyřlůžkovém pokoji, takže jsme si vystáli krátkou frontu na check-in a pak už se vydali vstříc vodním radovánkám.

Každý jsme vyfasovali na ruku náramek, který sloužil jako klíček ke skříňkám v šatnách, klíč k pokoji i elektronická peněženka. Protože do pokoje jsme mohli až v 16.00 hod., dali jsme si věci do skříněk ve společných šatnách a pak už šli prozkoumat aquapark vybudovaný v bývalém letištním hangáru. Vejde se sem necelých 7000 lidí, ale tím, že jsme přijeli ve čtvrtek a v mimosezóně, bylo nás tady mnohem méně – rozhodně žádné davy. Byli tu lidé všech věkových kategorií od rodin s malými dětmi, přes puberťáky až po důchodce – každý si tady najde to „svoje“.

Tropical Islands
Tropical Islands

Amazonia

Protože počasí nám přálo, strávili jsme první hodinu ve venkovní části aquaparku nazvaném Amazonia – je pravda, že voda má kolem 30°C, takže se dá venku koupat, i když zrovna nesvítí sluníčko, což jsme si užili o den později. Využili jsme vířivek, divoké řeky, klouzačky a různých chrličů vody a pak jsme se přesunuli do vnitřní části, kde u „moře“ byla kvanta lehátek, na kterých se dalo relaxovat. Nemá cenu brát si nějakou deku na ležení, spíš jen velké ručníky a nám se hodily i župany.

Bydlení  a občerstvení v aquaparku

Ve čtyři jsme se šli podívat na náš pokoj – na rozdíl od aquaparku zde byla docela kosa, protože klimatizace běžela na plné kule. Šlo o stroze, ale hezky zařízený dvoupokojový apartmán s koupelnou. Na internetu jsme za něj dopředu zaplatili cca 340 EUR a v ceně byla snídaně a vstup pro všechny čtyři na dva dny. Spát se dá v areálu i mnohem levněji – např. ve stanech dvou kategorií, případně přímo na lehátku, protože aquapark je s určitým omezením v provozu non stop. Společnost Novasol má navíc v těsné blízkosti vybudované i malé rekreační domky, případně je k dispozici i klasický kemp. Člověk nemusí mít ani strach, že by trpěl hlady – buď si může vše přivézt s sebou, protože to zde nikdo nekontroluje, nebo si koupit jídlo a pití v několika restauracích různého typu – od rychlého občerstvení, bufet, steak house až po asijskou kuchyni.

Tobogány, skluzavky i divoká řeka

Naše holky si to nejvíc užily na tobogánech – na jednom se jezdilo ve velké pneumatice, na druhém po zadku. Byl tady ještě třetí tobogán, ale ten byl až od 15 let, a pak několik menších skluzavek. Kromě bazénů zde bylo i několik typů saun, ale k těm jsme se ani nedostali. Holky si zašli i do dětské „hrací sekce“, kde byla autíčka, čluny nebo provazové hřiště. Krom toho „létají“ v hangáru dva balóny, které umožní prohlédnout si akvapark z výšky.

Tropical Islands
Tropical Islands

Protože nám vyhládlo, šli jsme se na pokoj převléknout, a dali se večeři ve steak house. Holky pak ještě znova vlezly do vody a cca do půl desáté se cachtaly v „moři“.

Hned co jsme ráno vstali a dali si snídani v bufetové restauraci, jsme vlezli do vířivky – po ránu tady skoro nikdo nebyl a my měli bazén skoro celý pro sebe. Celý den jsme pak střídavě dováděli v divoké řece, na tobogánech a skluzavkách. Ukončili jsme to cca o půl páté, i když holky by to docela určitě vydržely ještě dalších pár dnů.

Courtyard by Marriott Berlin – Mitte

Sbaleno jsme měli už od 11.00, kdy byl check-out z pokoje, takže jsme jen vzali věci ze skříněk a vyrazili do Berlína vzdáleného cca 45 minut. Cesta byla celkem v pohodě a my se tak po chvilce ubytovali v hotelu Courtyard by Marriott Berlin – Mitte na Axel-Springer Str. Protože se nám už nechtělo chodit nikam do města, zašli jsme na večeři přímo v hotelu a zbytek večera už se jen flákali na pokoji.

Legoland Discovery Centre
Legoland Discovery Centre

Legoland Discovery Centre

Počasí nám moc nepřálo, celý den bylo chladno a poprchávalo, takže jsme se na místo procházek rozhodli přepravovat se po městě metrem. Koupili jsme si celodenní jízdenku (7EUR/dospělý a 4,70 EUR/dítě) a dojeli na Potsdamer Platz, kde je Legoland Discovery Centre (koupili jsme si již dopředu společnou vstupenku do LDC a Sea Life – pro 4 osoby za 104EUR). LCD nemá s klasickým Legolandem nic moc společného, je to zábava spíš pro menší děti (max. 10 let). V první místnosti byly z kostiček postavené nejznámější stavby Berlína, v další místnosti pak filmové, resp. pohádkové, postavy jako např. Harry Potter. Potom jsme projeli ve vláčku krátkou „strašidelnou“ trasu a přesunuli se na další atrakci ve stylu „labutě“. Mimo to jsme navštívili krátký výklad o tom, jak se kostičky vyrábí, a hezké 4D kino (samozřejmě v němčině, takže pro holky nic moc). Celkem jsme v LDC byli cca 1,5 hodiny a upřímně řečeno to není místo, kam bychom se museli ještě někdy vracet.

AquaDom

Původně jsem chtěla jít z Potsdamer Platz pěšky směrem k Sea Life a prohlédnout si tak Říšský sněm, Braniborskou bránu a další místní památky, ale deštík nás zahnal zpátky do metra. Dojeli jsme na Alexander Platz a odtud po chvilce bloudění došli k akvariu Sea Life. Sice tady bylo celkem fajn, ale poměrně dost lidí nám to trochu zkazilo, protože člověk šel „v koloně“ a musel pořád někde čekat, aby vůbec viděl. Na konci pak byl AquaDom – obrovské akvárium, v jehož středu jezdil výtah. Jde o 25 metrů vysokou nádrž s jedním milionem litrů vody, ve které žije zhruba 1.500 ryb 97 různých druhů.

Sea Life - AquaDom
Sea Life – AquaDom

Po prohlídce Sea Life jsme metrem dojeli ještě na Kurfűrstendamm na čumendu do Apple Store a pak se už vrátili na hotel. Po krátké pauze jsme zašli na večeři do nedaleké restaurace a pak už jen na pokoji hráli Iknow.

ZOO

Ráno nás přivítalo relativně dobrým počasím, takže jsme se po snídani sbalili a přejeli znovu na Kurfűrstendamm, kde je mj. i místní ZOO (rodinná vstupenka za 39EUR nebo vč. akvária za 50 EUR). Berlínská zoologická zahrada nás nadchla – opice, sloni, žirafy, tapíři, nosorožci, hroši, medvědi, vlci, tučňáci, lachtani a spousta dalších zvířat tady bydlí v hezkých výbězích a pavilonech. Protože jsme spěchali domů, byli jsme v ZOO jen asi tři hodiny, ale vzhledem k tomu, že jsme nestačili projít všechno, budeme se muset ještě někdy vrátit.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *