• Menu
  • Menu

Tropical Islands

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Tropical Islands

Tropy můžete zažít i v Německu

V Polsku mají Saharu a v Německu tropické ostrovy. Nemusíte tomu věřit, ale důkazem je tisíce nadšenců, kteří za tropy jezdí do Tropical Islands nedaleko Berlína.  Největší vnitřní bazén na světě byl otevřen 19. prosince 2004. Aquapark zafinancovala a nechala postavit malajsijská společnost Tanjong. Aerodynamický tvar konstrukce a hala jako taková byla původně postavena jako hangár pro vzducholodě, které měly sloužit pro přepravu těžkých nákladů. Halu si nechala postavit na bývalém letišti výcvikové školy německé Luftwaffe společnost CargoLifter AG. Žádná vzducholoď tu nikdy vyrobena nebyla.

Tropical Islands
Tropical Islands

 Tropical Islands

Není nutné se koupat, ani trávit čas v aquaparku, ale pokud máte rádi unikátní světové stavby, tak tahle určitě stojí aspoň za shlédnutí. Gigantická hala, ve které je aquapark, je největší samostatně stojící halou na světě. Do haly se vejde  téměř 7000 návštěvníků. Šířka haly je 210 metrů, délka je 360 metrů a vysoká je 107 metrů.  Pro provoz tropického aquaparku byly použity nejmodernější technologie. Voda  v aquaparku je krásně čistá, čištěná  pomocí ozónové filtrace. Klenutá membránová střecha má plochu 70 000 m² a je podepřená lehkou kovovou konstrukcí , je schopná unést obrovské množství deště a vody.  Speciální folie na jižní části střechy  dokáže propouštět  ultrafialové záření , pro návštěvníky to znamená, že se i pod střechou mohou přirozeně opálit. Jen si představte jakým způsobem  musí být hala vyhřívaná, aby zvládl udržet konstantní teplotu  v 5 miliónech m3 vzduchu? Úctyhodná  je i rozloha parku Tropical Islands , je 66 000 m2.

Tropical Islands je dovolená  jak má být

Tropical Island je otevřen po celý rok  a každá věková kategorie si zde najde to své . V aquaparku se můžete těšit na tropický park s pralesem, lagunu s mořem, písečné pláže, vodopády, vířivky, sauny. Bazény jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Tropical Islands
Tropical Islands

Tropical Islands může být pro vás výletem na několik hodin, ale také na několik dní. Záleží jenom na vás. Spát se dá uvnitř Tropical Islands. Tady zažijete dny i noci v pravé exotické atmosféře a klimatu. Ubytovat se můžete také v okolí haly v rodinných domcích nebo kempu. Více: Tropical Islands

 Adresa : Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick, Německo

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *