• Menu
  • Menu

Mezi ploty 2019

Festival 25. – 26. 5. 2019

Trvalo mi to čtvrt století než jsem se na tuhle opravdu známou akci: Mezi ploty dostala.  Bohnice pro většinu Čechů i pro mě až do loňského roku bylo  pojmem, že Bohnice = blázinec.  Velmi příjemně mě překvapil areál zdejší léčebny, který  se nachází v nádherném a rozlehlém parku s budovami. Jedním slovem je to místo, kde se dýchá dobře nemocným i těm „zdravým“.

Bohnice – Mezi ploty

Program 27. ročníku Mezi ploty

Divokej Bill / Tomáš Klus / Wohnout / Rybičky 48 / Barbora Poláková

Xindl X / Vypsaná fiXa / Mňága a Žďorp / Sto zvířat  /  PSH

Klara & The Pop / Krucipüsk / Pokáč / Marta Jandová / Eddie Stoilow / Lake Malawi

N.O.H.A. / Květy / Jablkoň / Zrní / Mucha / Katarzia / Circus Brothers

Kašpárek v rohlíku / BomBarďák / Pískomil se vrací / HaDivadlo / Dáda Patrasová

Vosto5 / Na stojáka / Divadlo Na Fidlovačce / Divadlo v Řeznické / A studio Rubín

Divadlo MeetFactory / SpoluHra – Vilma Cibulková, Alžběta Stanková

Underground Comedy / Richard Nedvěd / Miloš Knor

Milostný trojúhelník – Anna Polívková, Marek Zelinka, Martin Zbrožek a další

160 účinkujících / 14 scén

 

více: zde
Tomáš Klus – Bohnice – Mezi ploty

Jsme normální ?

Mottem může být i Jsme normální? Každý jsme originál, a tak je pro každého normální něco jiného. Normální je být v pohodě, ale normální je taky mít problémy. Není nakonec důležitější najít vlastní autenticitu, ať si o naší normálnosti myslí každý, co chce? Akce trvá dva dny, začátek  v sobotu 25.5 a pokračuje  v neděli 26.5. .

Vladivojnas – Bohnice – Mezi ploty

Pomozte duševně nemocným k návratu do života!

Festival Mezi ploty Vám již 27 let přináší radost a zážitek světa bez bariér. Proto si Vás dovolujeme  poprosit:

Podpořte pracoviště, kde lidé s psychickým handicapem uplatňují svoje schopnosti a kreativitu, kde získávají kvalifikaci a možnost uplatnit se na pracovním trhu.

Festival Mezi ploty oceněn značkou EFFE Label

Festivalu Mezi ploty letos podařilo získat značku EFFE Label 2017–2018, kterou mezinárodní porota uděluje evropským festivalům splňujícím vysoká kritéria kvality. (EFFE – Europe For Festivals, Festivals For Europe – je projekt Evropské asociace festivalů podporovaný Evropskou unií. Více informací o EFFE najdete na stránkách www.effe.eu.)

Při udělování své prestižní značky organizace EFFE doslova uvedla, že festival Mezi ploty je „velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“ Tohoto uznání si velice vážíme a uděláme vše pro to, abychom si je zasloužili i do budoucna.

Tomáš Klus – Bohnice – Mezi ploty

Bohnická psychiatrická léčebna

Areál Zemské psychiatrické léčebny byl postaven v letech 1904 – 14. Ústav byl největší svého druhu v Čechách a spolu s vídeňským také největší a nejmodernější v Rakousko-Uhersku. Autorem projektu byl Václav Roštapil. Komplex tvoří řada secesních pavilonů, zasazených do parku se vzrostlými stromy. Dominantou je vodárenská věž, dále pak dva straší klasicistní objekty a také bohnický zámek. Zámeček se stal vůbec prvním pavilonem pro duševně choré.

Bohnice – Mezi ploty

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *