• Menu
  • Menu

Bubovice – sexuální orgie

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Bubovice – sexuální orgie

Bubovický rybník 

Kousek od Bubovických vodopádů  proti proudu Bubovického potoka, uprostřed luk a přírody, jsme narazili na malý rybníček. Jaký byl náš údiv, když po hrázi se nedalo kvůli velkému množství pářících se žab projít. Doslova jsme se dostali do přímé linie žabího vojska nárokující si toto území. Času nezbývalo již mnoho a tak po ohromujícím zážitku jsme rychle pokračovali do Bubovic. Obec Bubovice je zasazena do malebné krajiny chráněné krajiny oblasti Český Kras. Její historie sahá až do roku 1333.

Bubovický rybník - žáby
Bubovický rybník – žáby

 Žabí námluvy

jsou časově rozvrženy v závislosti na počasí od  jara do léta. Námluvy trvají maximálně několik dní,  k páření dochází především v noci. Páření žab by se opravdu dalo nazvat hromadnými sexuálními orgiemi. Na jednom místě se může sejít stovky i tisíce žab stejných, ale i různých druhů. Oplodnění je vykonáno v tzv. vnějším prostředí tak, že samec se přichytí předníma nohama na zádech samice a samička pod vahou vypustí ve shlucích (řetízcích) vajíčka a samec na ně vypustí hned sperma. Oplodňování může trvat od několika minut po několik hodin. Při tomto aktu může i žába zahynout a to proto, jak se na ni nabalují další a další samci a ona pod jejich vahou se nemůže nad hladinou nadechnout a utopí se. Oplodněná vajíčka plavou v rosolovité hmotě  buď po hladině, nebo přilnou k nějaké vodní rostlině. Při tak  obrovském shluku různých druhů žab může dojít i k tomu, že si samečkové druhově vyberou nesprávnou žábu, z takových oplodněných vajíček pak vznikají hybridi. Z každého vajíčka se po čase vylíhne larva žáby – pulec.

žáby
žáby

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *