• Menu
  • Menu

BUGA 18.4.2015 – 11.10.2015

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » BUGA 18.4.2015 – 11.10.2015

Zahradní výstava BUGA

Buga – je zahradní výstava, která se koná v Německu jednou za dva roky. V letošním roce se výstava koná ve dvou spolkových zemích a to v  Braniborsku – v přírodním parku Westhavelland a okolí , druhá země je pak  Sasko-Anhaltsko (německy Sachsen-Anhalt). Výstavu hostí zároveň 5 měst na 10 výstavištích.

Města, ve kterých BUGA probíhá

Brandenburg an der Havel, Premnitz, Rathenow, AmtRhinow Stolln, Hansestadt Havelberg

Buga
Buga

Brandenburg

Bugu jsme navštívili ve městě Brandenburg / česky Branibor nad Havolou/. Je jedním z nejstarobylejších měst Braniborska. Město a okolí je protkané řekami a jezery. Je to místo, které je vhodné pro vodní sporty, turistiku, výpravy do přírody a cykloturistiku. Výstavu jsme odstartovali také na řece, která městem protéká. Od parkoviště sejdete k řece Havole a lodí se dostanete až k výstavišti. Cena je asi 2 EUR a není součástí vstupenky na Bugu. Pokaždé, když na loď vstoupíte platíte vstupné.

Výstaviště

Na výstavním prostoru jsou instalovány a realizovány návrhy zahrad , od romantických po moderní a minimalistické. Jsou tu velké prostory  s občerstvením. Součástí jsou i stánky s regionálními výrobky a prodejem cibulovin.

Buga
Buga – svítící terče

Ve městě pak můžete pokračovat do parku, kde jsou velké záhony rozmanitých druhů trvalek, keřů v barevných kombinacích. Výstavu provázejí různá aranžmá, nás oslovili zajímavě řešené svítící terče. Z parku se můžete přesunout k další části výstavy, která je v proskleném kostele. Zde, přímo před vámi,  zručné floristky vážou nádherné věnce a vážou překrásné kytice. Výstavní prostory lehce najdete, vše je dobře označeno.

Buga
Buga

My jsme navštívili Bugu již v roce 2010, kdy se konala v krásném městě Schwerin.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *