• Menu
  • Menu

Čapí hnízdo

Čapí hnízdo opravdu

O Čapím hnízdě se teď hodně mluví, psát jsem o něm nechtěla, ale aspoň několik vět. Část objektu jsme  navštívili v červenci 2014. Cedule na silnici lákala do restaurace na speciality. Těšili jsme se, že si dáme něco dobrého. Překvapilo nás, že nás téměř nikam nepustili. Na lanový park jsme s Honzou už dost staří a část ekofarmy naše choutky také neuspokojila.

Čapí hnízdo
Čapí hnízdo

Chtěli jsme více, ale byli jsme takříkajíc vyhoštěni bez vysvětlení za dveře! Proč tam byla ochranka, která hlídala vstup, to nevíme dodnes. Dost naštvaní jsme tenkrát odcházeli, jedno štěstí jsme ale měli, na komíně, světe div se, byli opravdoví čápi!! Podle současných fotografií to v areálu Čapí hnízdo hodně pokročilo. Tak snad příště budeme mít více štěstí se tady porozhlédnout :-).

Čapí hnízdo
Čapí hnízdo

Labyrint a naučná stezka

Součástí areálu farmy Čapí hnízdo je Ekocentrum, jehož lektoři zajišťují průvodcovství a ekologickou výchovu jak pro školy a veřejnost, tak pro hotelové hosty. Součástí areálu je naučná stezka procházející různými biotopy a expozicemi hospodářských zvířat i volně žijících živočichů a také malá zoo Labyrint, kde našli útočiště nejen poranění ptáci ze širokého okolí, ale třeba i vydra, liška či divočák.

Návštěvní doba

Veřejnost:

duben–červen

so–ne 10–17 hod.

červenec–srpen

út–ne 10–17 hod.

září–říjen

so–ne 10–17 hod.

listopad–březen

zavřeno

 Čapí hnízdo, Dvůr Semtín 1, 259 01 Olbramovice

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.