• Menu
  • Menu

Čáslav – město založené za vlády Přemysla Otakara II. – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Čáslav – město založené za vlády Přemysla Otakara II. – výlet s dětmi

Čáslav – nejstarší památkou je románský kostelík sv. Michala z roku 1130. Kostelík je dnes součástí chrámu sv. Petra a Pavla. Čáslav založená za vlády Přemysla Otakara II., leží ve Středočeském kraji v okrese Kutná Hora.

slav

Městská památková zóna – město je typicky raně gotické s velkým centrálním náměstím a pravoúhlou uliční sítí. Fragmenty obklopují celý obvod města. Opevnění bylo založeno  ve 13. století a upraveno a doplněno v 15 století.

Otakarova věž – válcová, přestavená v l. 1534-39 a ve 20 století , pochází ze začátku 14. století.

Další neméně důležité a zajímavé památky jsou :

Evangelický kostel (1864-69) – novorománský styl , na místě bývalého minoritského kláštera zničeného za husitských válek

Mariánský sloup – barokní sousoší 1745-46 , opravené v r. 1854 (Panna Marie Immaculaty, sv. Jan Nepomucký, sv. Prokop, sv. Florián, sv. Šebestián)

Pomník Jana Žižky (1881- návrh J.V. Myslbeka)

Pomník Matouše Ulického , kašna, Radnice a historické domy, Špitální kostel sv. Alžběty, Sousoší Jana Nepomuckého,Kamenný kříž, Boží muka…

slav

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi je pobočkou NZM Praha. Muzeum se nachází v rozsáhlých objektech bývalého vojenského autoparku. Unikátní sbírka traktorů a historických oradel patří mezi největší a nejzajímavější sbírky tohoto druhu v Evropě.

V Čáslavi je možno navštívit i jedno z nejstarších městských muzeí v Čechách.

V Kačině je to pak Muzeum českého venkova.

 

V okolí je pak možno navštívit Kutnou Horu , oboru s bílými jeleny v Žehušicích nebo novogotický zámek Žleby.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *