• Menu
  • Menu

Červený rybník – Komárov

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Červený rybník – Komárov
  • Jeho název byl původně rybník Nad Červenou hutí. Patří mezi nejmladší rybníky, zbudován byl v letech 1785-89  za Rudolfa z Vrbna. Pod rybníkem stál hamr, který se nazýval Červená huť. Při povodni roku 1872 byly protrženy rybníky Valdecký malý, Valdecký velký, Za skálou, Drátenický. Červený rybník to vydržel, ale voda stékala přes hráz a poškodila hamr (na kameni za „vodopádem“ je značka, kam až voda dosahovala).

Červený rybník Komárov

Rybník je součástí naučné stezky, která kolem vede. Na hrázi je informační cedule, vedle jsou schody, které vedou k Červenému potoku a malému vodopádu. Cestou dojdete dále k rybníku Drátenickému.

Červený rybník se nachází v obci Komárov.

Červený rybník Komárov
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *