• Menu
  • Menu

České zvonařství

Jedinečná expozice České zvonařství

Při návštěvě zámku Vrchotovy Janovice jsme navštívili opravdu jedinečnou expozici českého zvonařství. Stálá expozice se nachází v prostorách bývalé vodní tvrze. Umístění a celé aranžmá výstavy je nádherné a zřizovatelé /Národní muzeum/  i architekti  projektu by měli dostat velkou pochvalu!!!

EXPOZICE ZVONAŘSTV9 VRCHOTOVY JANOVICE
EXPOZICE ZVONAŘSTV9 VRCHOTOVY JANOVICE

Zvony, zvonky, zvonkohry…

Stálá expozice Zvonařství  je  jediná svého druhu v České republice. Prezentuje podstatnou část historické sbírky zvonů Národního muzea, čítající více než 150 kusů. Pro návštěvníky je působivé setkání s mistrovskými díly dávných zvonařů – obrovskými zvony z věží kostelů, vzácnými křtitelnicemi, hmoždíři, klepadly, i malými stolními nebo oltářními zvonky. Prohlídku doprovází hlasy zvonů, zvonkoher a dobová hudba.Výstavu České zvonařství  najdete v gotickém sklepení  zámku.

EXPOZICE ZVONAŘSTV9 VRCHOTOVY JANOVICE
EXPOZICE ZVONAŘSTV9 VRCHOTOVY JANOVICE

Zámek je v současné době majetkem Národního muzea a je zde několik expozic.  Zámek i park jsou přístupny pro veřejnost

Otevírací doba

1.5 –  31.8  

PO, ÚT ZAVŘENO

        ST-NE  9-12,13- 17

1.9. – 30.9.

OTEVŘENO POUZE SO a NE – 9 -12, 13-17

Zámek je uzavřen  od října do konce dubna

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *