• Menu
  • Menu

Český Rudolec – kostel Narození Jana Křtitele

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Český Rudolec – kostel Narození Jana Křtitele

Národní kulturní památka v Českém Rudolci

Od krásného zámku v Českém Rudolci ještě zastavujeme u kostela. Farní kostel Narození Jana Křtitele leží ve středu obce Rudolec, která se nachází ve východní části přírodního parku Česká Kanada na soutoku Radíkovského a Bolíkovského potoka asi 8,5 km sz. od Slavonic.

Kostel Narození Jana Křtitele, Český Rudolec

První písemná zmínka o kostele v Rudolci pochází z roku 1353. Na místě současného kostela stál starší kostel z druhé poloviny 13. století.  Tato cenná památka, původně gotický kostel sv. Jana Křtitele z doby okolo roku 1480, později pozdně goticky upravovaný. V interiéru svatyně se dochovala cenná pozdně gotická křtitelnice z roku 1488. V presbyáři byly odkryté fragmenty renesančních nástěnných maleb ze 2. poloviny 16. století. Součástí kostela jsou i náhrobníky ze 16. století. V kostele byl v roce 1499 pohřben majitel panství Václav z Radče, později i další majitelé panství. U kostela smírčí kámen s reliéfem latinského kříže.

Kostel Narození Jana Křtitele, Český Rudolec

Kostel je chráněn jako kulturní památka České republiky. Kostel patří pod Římskokatolickou farnost Český Rudolec  v děkanství telčském, okres Jindřichův Hradec.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *