• Menu
  • Menu

Zámek Malá Hluboká – Český Rudolec

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Zámek Malá Hluboká – Český Rudolec

Romantický zámek se nachází v obci Český Rudolec nedaleko Dačic. I když ne tak vyšperkovaný, spíše v havarijním stavu, je zámek znám i pod názvy Malá Hluboká nebo Moravská Hluboká. Tak trochu kouzelný zámek hodící se do strašidelných pohádek nebo hororů nás okouzlil hned! Škoda jen, že jsme neměly více času, aby jsme si zámek prohlídly i uvnitř.

Zámek Malá Hluboká

Od roku 2009 nepřetržitě probíhají pod záštitou Ministerstva kultury záchranné práce na všech objektech včetně zámecké budovy. V roce 2010 byl zámek poprvé zpřístupněn veřejnosti.

Původně vodní tvrz, první zmínka v 13. stol. Několikrát přestavovaná, po požáru v roce 1860 přestavěna majitelem – majorem Ženijního vojska rytířem Michaelem Angelem z Picchiony do dnešní  podoby.

Zámek malá Hluboká Český Rudolec

Dvoupatrová čtyřdílná budova s hlavní hranolovou věží a dvěma nárožními věžemi, členěná bohatým novogotickým tvaroslovím s atikou a cimbuřím a víškami, je replikou známějšího zámku na Hluboké.

Prohlídky zámku jsou od středy do neděli vždy v 11:00 a v 16:00. Prohlídky zámku pro velké skupiny hlaste prosím předem na [email protected]

Vstupné  dobrovolné.

Zámek malá Hluboká Český Rudolec

Park

Dříve pravděpodobně mokřad, nebo rybník – součást středověkého opevnění vodní tvrze. Již v 16. století vysušen a postupně upravován jako park. V 18. století znám jako zámecký park anglického typu.

Český Rudolec se nachází ve východní části přírodního parku Česká Kanada na soutoku Radíkovského a Bolíkovského potoka asi 8,5 km od Slavonic.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *