• Menu
  • Menu

Dendrologická zahrada Praha

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Dendrologická zahrada Praha

Barvy podzimu v Dendrologické zahradě

Užijte si posledních slunečních paprsků  a nechte splynout zrak na prosvětlených  listech barevně ošacených stromů a keřů. Pokochejte se kapkami rosy nebo děště na kvítkách zabarvených do celé palety barev  nebo už  vykreslených do hnědých odstínů nadcházející zimy. Zbarvené listy  nejenom javorů , od žlutých přes oranžovou až po karmínově červenou , třepotajících se i volně poletujících  Vás ohromí  svojí nádherou. Procházka nadchne i Vaše ratolesti, kterým dá nejenom možnost svobodného pohybu, ale dá jim spousty podňětů , nápadů i průchod  tvořivé fantazii.

Dendrologická zahrada Praha – výlet s dětmi

 Dendrologická zahrada byla založena v r. 1974 na pozemcích bývalé zahrady Dendrologické společnosti a přilehlých plochách. Jejím hlavním posláním je studium genofondu domácích a cizokrajných dřevin z hlediska využití v zahradní a krajinářské tvorbě. Pojmenování zahrady vychází z řeckého základu (dendros = dřevina, logos = nauka). Na rozdíl od arboreta – sbírky dřevin ve smyslu systematickém (arbor = strom), kde je vše podřízeno nárokům dřevin, Dendrologická zahrada ukazuje použití různých taxonů dřevin v sadovnické kompozici.

Dendrologická zahrada Praha – výlet s dětmi

   Dendrologická zahrada byla v roce 1994 registrována podle zákona ČNR č. 114/1992 Sb. jako Významný krajinný prvek. Je zpřístupněna široké odborné i laické veřejnosti od dubna do října.

Dendrologická zahrada Praha – výlet s dětmi

   Dendrologická zahrada je otevřena pro veřejnost .

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *