• Menu
  • Menu

Radotínská lávka – výlet s dětmi kolem Berounky

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Radotínská lávka – výlet s dětmi kolem Berounky

Radotínská  pěší lávka přes Berounku  je estetickým  prvkem vznášejícím se nad řekou . Je  tvořena vzdušnou ocelovo-betonovo-dřevěnou konstrukcí. Lávka byla dostavena v roce 1994. Rozpětí lávky je 80m délka a 3m šířka. Z Radotína se přes Berounku dostanete do Lipenců a dále na Zbraslav. Podél Berounky je možno jít několik tras , včetně využití cyklistické stezky. Směřovat můžete do Černošic  nebo opačně směr Chuchle.

Radotínská lávka – výlet s dětmi

Radotín je vsazen do pěkné okolní přírody, městská část se nachází na levém břehu Berounky. Je to část Prahy 16. Celá tato lokalita se stává stále oblíbenější i pro cyklisty , rodiny s dětmi , pejskaře a všechny , kteří mají rádi procházky kolem Berounky a dalších  malebných míst pokračujících za Radotínem, jako jsou např Černošice, Dobřichovice, Karlštějnsko .

Hejna kačen zabydlených pod Radotínskou lávkou , zvyklých na dětské i dospělé návštěvníky,  je dobré odměnit nějakou připravenou dobrotou.

Když už navštívíte Radotín,  nazapoměňte shlédnout další  2 obří stavby nového pražského okruhu, Radotínské přemostění a určitě neméně zajímavý   most překlenující údolí nad cementárnou. V dubnu 2014 byla otevřena  pod  přemostěním zavěšená lávka pro cyklisty a pěší!

Zavěšená lávka pod pro cyklisty
Zavěšená lávka pod pro cyklisty

Do Radotína je velice dobrá dostupnost MHD. Jedou sem autobusy č.204,246,244 ze Smíchovského nádraží , autobusem č.165 z jižního města a vlakem z hlavního nádraží nebo Smíchovkého nádraží.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *