• Menu
  • Menu

Barokní kaple sv. Klára

Svatá Klára – výlet s dětmi

Kaple stojí na vrcholu vinice nad Trojským zámkem. Kaple je zasvěcena sv.Kláře z Assisi, řeholnici ze 13. stol. . Postavil ji asi roku 1695 hrabě Václav Vojtěch ze Štenberka pro svoji manželku, která se jmenovala také Klára. Po prohlídce Botanické zahrady, sestupujeme ke Kapli Svaté Kláry, na kterou navazují historicky známé vinice, které zde byly již kolem r. 1228 za vlády Václava II. Kaple je pravděpodobně dílem známého architekta Jeana Baptisty Matheye. Jedná se o drobnou sakrální architektururu, kaple má obdélníkový půdorys s plochým stropem a malou věžičkou .

Svatá Klára Praha Troja

Když v kapli straší

Vypráví se historka, že v kapli strašilo. Každou půlnoc se rozezněl zvon. Vysvětlení se našlo až po čase, opička ze zoolog. zahrady sem utíkala každou noc pohoupat se na laně připojeného ke zvonu.

Kousek pod kaplí je  pro návštěvníky Botanické zahrady a pro milovníky vín  připravené i venkovní  posezení a  vinotéka.Tradičně se zde každoročně pořádá Trojské vinobraní, kde nechybí burčák a ochutnávka zde vypěstovaných vín..

Je odsud překrásný výhled na Trójský zámek a přilehlé okolí. Dalším cílem může být buď Trójský zámek nebo Zoologická zahrada.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *