• Menu
  • Menu

Signal Festival světla Praha

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Signal Festival světla Praha

Praha stověžatá – festival světla

Říjnový nádherný podvečer přilákal do centra Prahy opět mnoho lidí. Někteří , podobně jako já, přišli nebo přijeli se podívat na 2. ročník Signal Festival světla. První ročník  Festivalu světla se konal loni.Ten letošní se koná  od 16.- 19.10. vždy od 19 – 24 hodin. Trasy jsou rozdělené na herní, říční a rodinnou. V centru je celkem 21 míst , kde je vytvořena nějaká světelná projekce.

Festival světla
Festival světla

Zaparkovala jsem pod železničním mostem a pak nádhernou, sluncem ozářenou promenádou , přes náplavku , Tančící dům, Mánes až k Národnímu divadlu, šla . Teplé počasí vylákalo na břeh Vltavy stovky piknikujících nebo jen tak se procházejících lidí. Západ Slunce nad Vltavou s panoramatem Pražského hradu , Karlova mostu a dalších skvostů naší milované Prahy  neomrzí. Je pořád překrásný a pořád ohromující. Počasí, které Festival připravil, dovolilo návštěvníků sedět nejenom na břehu Vltavy, ale také  v parcích, zahradách , na lavičkách a v desítkách restauračních zahrádek.

S Terkou jsme se sešly na Staroměstském náměstí, když už byla tma. Nebyl to úplně dobrý nápad, dalo nám dost práce se v těch davech najít. Možná, právě díky tomu, jsem moc pěknou světelnou projekci, která se odehrávala na domě, kde sídlí Galerie hl. M. Prahy,  shlédla 3x. Lidí stále přibývalo a tak v ucpaných ulicích bylo dost těžké se vydat směrem ke Karlovu mostu. Já klaustrofobik , chycený do pasti !

Terka mě táhla kolem Městské knihovny, kde byla další ze světelných projekcí. Byly jsme dotlačeni až ke Karlovu mostu, kde byl totální lidský masakr. Zvonily tramvaje, troubila auta, lidé přecházeli na červenou. Na most, kde se dav ještě více nahustil, jsem neměla odvahu vstoupit. Terka  zvládla  tady světelnou projekci a sešly jsme se u Novotného lávky, odkud je opět nádherný pohled na Vltavu, Karlův most, Pražský Hrad , Sovovy mlýny

Festival světla
SignalFestival světla – 3D brýle

Moc jsme se těšily i na další projekce, ale to davové šílenství nás odradilo, šly jsme tedy zpět  po náplavce až k Železničnímu mostu. Vůně svařeného vína, trdelníků a nádherná atmosféra Prahy nám i tak byla odměnou a výzvou na další rok.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *