• Menu
  • Menu

Dlouhý rybník Cínovec

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Dlouhý rybník Cínovec

Koupání v říjnu

Ubytované jsme v Dubí a do horské osady  Cínovec je to 6 km. Je sice říjen, ale počasí, atakuje letní teploty a tak vyrážíme k rašelinovému jezírku, které se na Cínovci nachází. Rybník  leží ve spodní části Cínovce přímo na hranici mezi Českem a Saskem,  blízko nově opraveného kostela Nanebevzetí Panny Marie s hranolovou věží a štítovou stěnou, který  byl postaven v letech 1729-1732. Interiér kostela je vyzdoben rokokovou malbou kadaňského malíře V. Roitha. U kostela je starý hřbitov  s větším množstvím starých náhrobků.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Cínovec

Dlouhý rybník

Zatopený, bývalý rudný důl je  obklopen vřesovištěm. My, míříme do zadní části, která je oddělená přírodním plotem. Za ním je soukromá nudistická pláž se zázemím. Zabíráme plácek před „plotem“ , kde je také místo navštěvované hlavně nudisty. Vstup do vody je písečný, bahýnko je až dále. Voda je načervenalá a čistá. Hloubka rybníku je poměrně malá, aspoň v té části, kde se my nacházíme. Nejvíce tady je kolem 2. metrů.  Načervenalou barvu vodě dává rašelina, která se tady i v okolí hojně vyskytuje.

Dlouhý rybník Cínovec

 

Dlouhý rybník Cínovec
Dlouhý rybník Cínovec

Voda není úplně teplá, ale osvěžující. Je fajn, když vylézáme, že nás hřejí teplé paprsky. Za 4 dny, které trávíme v Dubí, jsme sem na osvěžující koupel zajely každý den.

Dlouhý rybník Cínovec

Rybník je 300 metrů dlouhý a 30 metrů široký. Mimo vřesoviště jsou okolo travnaté plochy i malé plážičky. Rybník byl vybudován v roce 1787 jako umělá vodní nádrž dodávající vodu pro úpravu vytěžené stříbrné a měděné rudy.

Dlouhý rybník Cínovec

Rybník leží v nadmořské výšce 811 metrů.

Parkovat se dá pod kostelem, kde je malé parkoviště.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *