• Menu
  • Menu

Moldava

Louky a vodní nádrže

Z Dubí jsme si udělaly výlet na Moldavu. Zaparkovaly jsme kousek pod kostelem a vydaly se do kopců a luk nad Moldavou. Taky jsme chvíli bloudily, ale výstup lesem až na rozlehlé louky a pastviny s nekonečnými výhledy do Čech i Německa, nás spolu se slunečními paprsky doslova pohltily. Cestu zpět jsme nakonec našly a přes dřevěný můstek  došly až k jedné z vodních nádrží. Nikde nikdo, a tak jsme se vrhly do čisté  vody, která byla chladná, ale dodala nám energii a trochu chladu do těla.  Moldavský potok (Mulda), který napájí  vodní nádrže, pramení nad Moldavou.

Vodní nádrž Moldava

Moldava je horská obec na historické solné stezce z Hrobu do Fraunstein v Sasku, která se nachází v severozápadní části České republiky, nedaleko lázeňského města Teplice,  při hranici s Německem. Tato, dnes převážně  rekreační oblast, se rozkládá na vrcholcích Krušných hor, na novoměstských pláních a v údolí pramene Moldavského potoka v průměrné nadmořské výšce 790 metrů. Poprvé je zmiňována v písemných pramenech z roku 1346, kdy to byla malá sklářská osada s kostelem. Moldava je rozdělena na dvě části. Dolní Moldava je původní a nejstarší částí obce, její poloha je situována kolem kostela Navštívení Panny Marie a  bývalých lomů. Mezi unikáty patří technická stavba, sklářská pec na otop dřevem, která je součástí Naučné sklářské stezky a nachází se v lokalitě Horní Moldava.

Moldava

Turistika, cyklistika  lyžování Moldava

Terén Krušných hor je svou povahou předurčen zejména k podnikání cyklistických výletů. Celý hřeben měří na délku přes sto třicet a na šířku i čtyřicet kilometrů. Cyklistiku lze dobře provozovat zejména v lokalitách, kde funguje veřejná doprava s přepravou jízdních kol.

Moldava

Skiareál Sport Centrum Bouřňák se nachází na území obcí Mikulov a Moldava v Krušných horách. Bouřňák se svojí nadmořskou výškou 869 m patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří. Zdejší lyžařské středisko nabízí milovníkům zimních sportů celkem šest sjezdovek, ze kterých si vyberou jak začínající, tak zkušení lyžaři. Provoz lyžařských vleků a sjezdovek je v zimní sezóně celotýdenní.

Moldava

Louky za obcí Moldava představují ideální místo pro snowkiting (jízda na lyžích, kdy je lyžař – snowkiter – tažený drakem poháněným větrem).

Moldava

 

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *