• Menu
  • Menu

Doubravka – akátová rozhledna v Praze

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Doubravka – akátová rozhledna v Praze

V červnu tohoto roku byla slavnostně otevřena veřejně přístupná  a originální vyhlídková věž Doubravka. Rozhledna se nachází v lesoparku  Čihadla na Černém mostě. Konstrukce, kterou tvoří tři nohy z akátové kulatiny, je vysoká 20 metrů. Celková výška i s korouhví je 23,5 metru. K vrcholu vede 98 schodů.

rozhledna Doubravka

Z rozhledny je výhled do okolí,  mimo jiné vidíte Černý Most a zástavbu nových Kyjí. Rozhledna je součástí projektu Cesta k Doubravce a jejím autorem je Prof. Ing. arch. Martin Rajniš a jeho tým z Huti architektury.

Provoz je zatím plánován, že rozhledna bude otevřena celoročně.

pohled z rozhledny Doubravka

Projekt Cesta k Doubravce

Úkolem projektu je revitalizace turistických tras, cyklotras a dalších komunikací v lokalitě Čihadla. Součástí  bude také osazení mnoha prvků drobné architektury, vznik odpočinkových a  relaxačních míst, zázemí pro občerstvení rozhledny  u  Doubravky a vznik dětského hřiště v rezidenční čtvrti Rajský vrch.

Adresa: Za Rokytkou , 198 00 Praha 14

Foto: Martin Rychta

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *