• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 10 – Pláž Cala Llenya

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 10 – Pláž Cala Llenya

 Cala Lleña – pláž Cala Llenya

Z hippie trhů v Sant Carlos vycházíme na silnici, tady je snad 40 stupňů. Je doba oběda a tak moc aut  nejede. Není se kam schovat a tak je to dost výživné. Zastavujeme nám paní, říkáme jí, že nám je fuk kam nás vezme, je aby to bylo u vody! Jsme v autě, sympatická řidička je z Uruguaye a na Ibize žije už několik let a pracuje tady a úplně náhodou bydlí kousek od pláže. Jedeme asi 20 minut.

Pláž Cala Llenya

Zastavujeme na parkovišti a k pláži je to jen několik minut.  Před námi se otevírá moře s  pláží, pokrytou zlatavým jemným pískem My pokračujeme více doleva, ke skále, kde je trochu stínu. Moře je super a skvělé je , že jsme v části, kde se dá koupat bez plavek. Když se stín hodně posune a hlavní pláž už není  tak přelidněná posouváme se sem. Sympatická holčina, tady přímo na pláži , prodává oblečení. Dáme se s ní do řeči, opět pochází z Jižní Ameriky, tentokrát z Argentiny. Je už dost pozdě a tak nás čeká cesta zpět do Escanar.

Pláž Cala Llenya
Pláž Cala Llenya – kámoška z Argentiny

Pláž Cala Llenya se nám moc líbila! Letovisko a tato pěkná malá  písečná pláž se nachází ve voňavém údolí borovic. Místo je oblíbené u turistů i u místních.  Ani  v sezoně  tu není  hlava na hlavě. Tyrkysová voda Cala Llenya  má pozvolný vstup do vody. Je ideální pro plavce všech úrovní. Je zde restaurace, toalety i sprcha.

Pláž Cala Llenya

Stopem zpět do Escanar

 Na parkovišti oslovujeme kluka, který  se chystá odjet a vysvětlujeme mu, že určitě by měl navštívit městečko Escanar 🙂 a jestli by nás nemohl svézt. Zubí se, jmenuje se Ramón a pochází z Madridu. Je to ajťák a miluje styl hippie. Je tu na dovolené, spí v autě nebo někde v přírodě, miluje hudbu /má s sebou elektronickou kytaru/. Cesta tak rychle uběhla, že jsme „doma“ v Escanar.

Pláž Cala Llenya
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *