• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 7 – Pláž Benirras

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 7 – Pláž Benirras

Cala Benirrás

Přijíždíme do malé zátoky na severním pobřeží ostrova Ibiza. Cesta sem vede nádhernou ostrovní krajinou. Kolem pláže jsou skaliska i borový les, v kterém jsou stezky pro pěší. Parkoviště jsou plná aut a lidí je tu teď také více než dost. Než dojdeme k oblázkovo-písečné pláži Bernirras /Port de Benirrás, Cala Benirrás) procházíme trhem, kde prodejci nabízejí řemeslné výrobky. Hned vedle jsou 2 plážové restaurace. Lidé se baví, poslouchají hudbu. Přicházíme k pláži, která je dlouhá asi 140 metrů a široká 30 metrů. Pláž s pohodovým vstupem do moře je dost plná a tak jdeme pěšinkou podél skály a i odtud se dá do vody vlézt. Voda je čisťounká a báječná.

Pláž Benirras

Na pláži jsou lehátka a slunečníky, sprchy a toalety. Můžete si zde zapůjčit vybavení pro různé vodní a sportovní aktivity. Je možné si odtud pronajmout i katamarán. Zátoka je i oblíbenou zastávkou pro jachtaře.

Pláž Benirras

K dispozici jsou půjčovny, které poskytují různé vybavení pro sportovní a vodní aktivity. Můžete si pronajmout katamarán a vydat se na romantický výlet na otevřené moře.

Zůstali jsme zde až do západu slunce. Chtěli by jsme zde zažít i „noc bubnů“ , která se zde koná pravidelně v neděli odpoledne, ale z časových důvodů toto již nezvládneme.

Pláž Benirras se  nachází se v obci Sant Joan de Labritja a je 8 km východně od vesnice Sant Joan de Labritja.

Pláž Benirras
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *