• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 8 – stopem do Cafe Mambo

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 8 – stopem do Cafe Mambo

Ikonický západ slunce

Rozhodnout se  navečer, že pojedeme na pláž do Café Mambo  v San Antoni de Portmany, do  míst, kde se odehrávají velkolepé západy slunce na západním pobřeží a jsou známé po celém světě pořádáním legendárních předpárty pro superkluby na Ibize každou noc v týdnu, nebyl  zpočátku úplně skvělý nápad.

Stopem do baru Cafe Mambo

Skutečnost, že jsme nesehnaly žádný  spoj z Es Canar do San Antoni nás opět vrhnul na silnici na stop.  22 km to by neměl být problém. Ale…skutečnost byla trochu složitější. Vystřídaly jsme 4 auta…nejdříve nám zastavili divní chlápci a vzali nás  na okraj městečka Santa Eulálie…složitě jsme pak  přešli přes silnice a hledali správný směr. Další auto,  to byli sympatičtí hippie, jeden Francouz a druhý Němec, přiblížili jsme se  k hlavnímu městu. Zase ty dálnice, kluci nás naštěstí  hodili na výpadovku a to doslova. Auta tady moc nejezdila a nikdo nám nezastavil. Západ slunce se rychle přibližuje a my tady trčíme v ňákým zapadákově. Sedly jsme si k silnici a sem tam mávly. A najednou nám zastavil hodně luxusní bourák…2 mladí kluci. Chvíli s námi komunikovali a prý nám museli zastavit, protože nás už někde viděli na silnici stopovat. Angličané,  jeden z nich byl  hlavní DJ ve známém podniku na Ibize. Odvezli nás až do San Antonia, za 25 minut by měl být západ a my jsme někde v centru. Na ulici stojí sympaťák u auta a tak se ho ptáme jak se dostat k baru Mambo a na pláž. Začal nám složitě vysvětlovat, jak tam dojedeme a  kam máme jít na bus. Trochu hérečky, udělaly jsme smutný oči a řekly mu, že netrefíme. Hodný kluk z Jižní Ameriky nás  posadil k sobě do auta a za pár minut jsme byly na pláži.

západ slunce Mambo Ibiza

Když zapadá slunce

Do baru Mambo  jsme ani nešly  /ani by jsme nemohly, protože jsme neměly rezervaci/, všude bylo tolik lidí, že jsme narychlo koupily malé prosecco v obchodě a s mnoha dalšími si užívaly úžasnou atmosféru na pláži. Za zády nám duněla muzika, před námi se slunce pomalu pokládalo na moře. Lodě na horizontu i u pobřeží. Když slunce pohltila hladina,  stovky lidí tleskalo, jásalo a bavilo se. Bylo by fajn tady zůstat do noci, ale my se musíme dostat zpět do naší základny  Es Canar. Tentokrát jsme nic nepodcenily, došly na náměstí, kde stály taxíky. Fronta  lidí před námi i za námi. Cesta  zpět nás stála 25 EUR a určitě tenhle výlet stál za to!

západ slunce Mambo Ibiza

Cafe Mambo

Cafe Mambo mělo skromné ​​začátky na pobřežních skalách San Antonia, později přerostlo v celosvětový fenomén. Vůbec první zahajovací párty Mambo, kterou v roce 1994 založil Javier Anadon, byla nabitá z velké části díky ústnímu podání (tak to tenkrát dělali!) a soundtrackem od Boba Dylana The Time’s They Are A-Changin‘, melodie, která se ukázala jako prozíravá. . Netrvalo dlouho a Café Mambo bylo nejžhavější vstupenkou ve městě a všichni, od zasvěcenců z hudebního průmyslu po turisty a místní obyvatele, soupeřili o místo při západu slunce.

Cafe Mambo

Mambo stále zůstává rodinnou firmou, Javier předal štafetu svým synům, které pravděpodobně budete znát jako Mambo Brothers,  ti se starají a zajišťují, že jedinečný duch Mambo zůstane zcela nedotčen. S atmosférou, která se nepodobá žádnému jinému místu na ostrově, místo, kde se lidé scházejí, aby oslavovali potěšení života na bílých ostrovech, je Mambo právem považováno za moderní ikonu Ibizy.

Atmosféru a ikonické západy slunce si tady  užili třeba Paris Hilton, Coleen Rooney, Andy Carroll a mnoho dalších.

Cafe Mambo

Místa v exkluzivní přímořské restauraci Mambo jsou velmi žádaná a VIP stoly, rozmístěné kolem stánku DJů pro bezprostřední a osobní zážitek s talenty světové úrovně, jsou vždy vyprodané – doporučujeme rezervovat si místo s dostatečným předstihem před vaší návštěvou.

Carrer Vara de Rey, 40, 07820 Sant Antoni de Portmany, Illes Balears, Španělsko

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *