• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 9 – hippie trhy v Sant Carlos

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 9 – hippie trhy v Sant Carlos

Stopem na trhy Las Dalias

Po snídani se chystáme na severovýchod  Ibizy,  do  vesnice Sant Carlos, kde se konají  trhy. Máme to z města Escanar kousek. Je nás 6, autobus teď nejede, a  tak nás napadne jet taxíkem. V šesti lidech nás stejně nikdo nevezme a ještě stojíme na nejblbším místě v Escanar. My se s Gabčou od skupiny oddělujeme a  zkoušíme stop. Je sobota a tak ani to není dnes zrovna hned úspěšné. Aut málo a pokud, tak obsazené. Nakonec nám zastavuje auto, Ibizan. Za 10 minut jsme na místě.

Sant Carlos – hippie trhy Las Dalias

Sant Carlos – hippie trhy Las Dalias

Trhy se konají  každou sobotu a v létě  také v neděli, pondělí a úterý. Už u vchodu je spousty lidí a další davy se sem ženou. Silnice jsou plná aut a dopravu řídí policie. Procházíme tržištěm se spoustou  zajímavého a ležérního oblečení, kabelek, bot , šperků, kadidel a vonných tyčinek a esencí, tradičních oděvů i nástrojů… k ochutnání  v mini restauracích a barech nebo ve stáncích je zde spousty specialit a dobrot, káva, drinky.

Sant Carlos – hippie trhy Las Dalias

Dáváme si studené pivo a posloucháme parádní hudbu, kterou tady míchají sympatičtí disžokejové. Mimo hudbu zde můžete zažít různá kulturní představení. Vedro se rychle stupňuje a po třech hodinách strávených na trhu  si nepřejeme nic jiného než se vykoupat v moři.

Sant Carlos – hippie trhy Las Dalias

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *