• Menu
  • Menu

Drážďany – najzvláštnější skleněná MANUFAKTURA na výrobu aut na světě

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Drážďany – najzvláštnější skleněná MANUFAKTURA na výrobu aut na světě

Nejzvláštnější skleněná manufaktura na výrobu aut  na světě – luxusní limuzíny

Neobvyklý výlet a neobvyklý zážitek. Moderní prosklená stavba,  zasazená do zeleně  přilehlého parku v saské metropoli Drážďanech, není  budovou  pro tým prestižních architektů ani žádným obchodním centrem , ale tady v útrobách  tzv „ skleněné manufaktury „  se vyrábějí limuzíny Volkswagen Phaeton , Passat CC, Tuareg…

Die Glaserne Manufaktur Drážďany

Vcházíme a na chvíli se vžíváme do role boháčů, kteří si zde obklopeni luxusem , za velké podpory přívětivých zaměstnanců přijíždějí vybrat  toho svého „ broučka“. Každá  příchozí návštěva má pocit důležitosti a zde v příjemném prostředí prosklených kanceláří vás  velice pečlivě vyslechnou a proberou s vámi všechny požadavky na vaše na klíč  vyrobené auto. Můžete sledovat jak vaše auto vzniká . Vše je možné postupně vidět  ve výrobních halách pod vámi, kde je vsazeno  na řemeslnou tradici této části země, a kde vám téměř ručně auto vyrobí a zkompletují. Roboti zde jsou pouze pro instalaci kol, lepení skel a spojení hnacího ústrojí s karosérií. Celá výroba probíhá ve dvou nadzemních podlažích se skleněnými stěnami a dřevěnými podlahami. Ani pracovníci v bílých oblecích , kteří jsou u zrodu automobilu, nejsou stále na jednom místě , kvůli motivaci  se za směnu  5 x vymění u jednotlivých profesí. Denně zde vyrobí asi 45 vozidel.

Architektem stavby byl Dr. Gunter Henn, který při návrhu i stavbě přišel s mnoha novými architektonickými i technologickými nápady a řešeními. Zajímavostí je jistě například CargoTram, nákladní tramvaj, která denně přiváží do továrny mnoho tun materiálů z asi 5 km vzdáleného skladiště.

Továrna, která je jednou z nejzvláštnějších na světě ,  pořádá nejenom prohlídky pro turisty ( dokonce v českém jazyce), ale jsou zde ve vstupní prosklené hale pořádány koncerty  pro obyvatele a návštěvníky  Drážďan , divadelní představení  a další kulturní akce. Továrna byla otevřena před 10. lety.

Die Glaserne Manufaktur Drážďany

Die Glaserne Manufaktur Drážďany

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.