• Menu
  • Menu

Dreiweiberner  See

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Dreiweiberner  See

Lužická jezera

Zaparkovali jsme na jižní straně jezera u „skleněné pyramidy“ – grill&chill Pyramide. V pyramidě je moderní restaurace s krásným výhledem na jezero. Provoz tady byl zahájen v listopadu 2014.

grill&chill Pyramide - Dreiweiberner  See - jižní strana
grill&chill Pyramide – Dreiweiberner See – jižní strana

Parkoviště, podobně jako u dalších jezer, je zpoplatněno /je zde parkovací automat/. Na parkovišti i na pláži jsme byli úplně sami.  Pod pyramidou je dlouhá písečná pláž, kus dál s pásem borovicového lesa. Do vody jsme se strašně těšili, zklamání bylo, že v jezeře na této straně bylo velmi daleko mělko a voda , možná kvůli podloží měla nádech do červena. Když jsme toto překonali koupání bylo parádní.

Dreiweiberner  See - jižní strana
Dreiweiberner See – jižní strana

Pláž Weißkollm 

Na severní straně jezera najdete  mimo pláže Weißkollm parkoviště pro karavany, bar s občersvením. Tady už je koupání pohodovější a také to bylo znát. Parkoviště bylo plné a pláž také.

Dreiweiberner  See

Lužické jezero Dreiweiberner  See  je  dalším ze zatopených hnědouhelných dolů, nachází se u města Lohsa v Horní Lužici. Nejmladší  z jezer Dreiweiberner  See  u města Lohsa se nacházé na místě dolu „ Tři ženy“.  Vodní plocha jezera je 286 ha s maximální hloubkou 35 metrů.  Toto jezero se napouštělo 8 let .

Kolem jezera je oblíbená cyklostezka a stezka pro inline bruslaře.  Jezero je napojené  okruhem na další jezera: Scheibesee a Bernstensee.

Jezero je určeno pro rekreaci, koupání a sportovní rybaření. V jezeře  je 16 druhů ryb .

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *