• Menu
  • Menu

Drážďany v zimě

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Drážďany v zimě

Procházka v Drážďanech

Autobusem do Drážďan, vyrážíme z Florence v 6:30 (Meinfernbus 12€/os). Po cestě dospáváme a v 8:30 jsme na Hautbahnhof. První cíl máme jasný. Na ranní kávu do doporučené kavárny. Od nádraží procházíme přes Prager Strasse. Nikde ani noha, obchody mají ještě zavřeno. Míříme k vyhlídkové věži Kreuzkirche, která vykukuje nad ostatními budovami.

Prager Strasse
Prager Strasse

Kavárna AHA Café se totiž nachází hned vedle. Otevírají až v půl 10 a tak se ještě chvilku touláme po okolí. V kavárně ochutnáváme speciální kakao. Chceme se jít podívat nahoru na věž, ale otevírají až ve 12h a tak to necháme na zpáteční cestu.

Židovská synagoga

Pokračujeme po Schiessgasse k Nové židovské synagoze, která nyní stojí na místě původní Sempererovi synagogy. Cestou míjíme mohutné socialistické paneláky. Všímáme si i podivných obrázků na světelných semaforech, přechod bez zebry a žlutých tramvají. Od Synagogy jdeme přes Bruhlsche terasse, kolem Albertina. Odtud je krásný výhled na celé nábřeží a budovu ministerstva financí a kultury, zrcadlící se na hladině Labe.

Nová židovská Synagoga
Nová židovská Synagoga

Náměstí Schlossplatz

Z náměstí Schlossplatz vidíme až na Freunkirche, jejímž směrem se na jedné straně táhne nejdelší porcelánová mozaika na světě. Obcházíme katedrálu Hofkirche a dostáváme se na Theatreplatz. Fotíme Semperoperu a pak přecházíme most sv. Augusta. Z mostu je nádherný výhled. Pod námi se klikatí dlouhá pláž. Na konci mostu začíná další promenáda – Hauptstrasse. Na začátku se tyčí mohutná, zlatá socha sv. Augusta na koni. Pokračujeme po promenádě až na Albertplatz.

Kavárna Eivissa a umělecká čtvrť Neustadt

Zacházíme do zapadlé uličky a v trošku alternativní kavárně Eivissa si objednáváme teplý čaj. Ten je podávaný v keramické konvičce, s cukrkandlem v misce. Asi po hodince vyrážíme dál – za nejkrásnější mlékárnou na světě – Dresdener Gebruder Molkerei Pfund. Pak zahýbáme do umělecké části – Neutstadt. Spousta mladých lidí, noční kluby a bary, kavárny, podivné obchůdky, street art a spousta odpadků (zřejmě ještě po Silvestru).

Neustadt (8)

Ulička Dammweg

Chceme se zkusit dostat do moderní části města. Naše mapa už bohužel tak daleko nesahá, ale víme alespoň směr. Dlouho jdeme po ulici Konigsbrucker Strasse, ale jelikož na ní není nic zvlášť zajímavého, odbočujeme do další náhodné uličky. Dostáváme se k bývalému kostelu Sv. Pauliho, který nyní slouží jako divadlo. Na konci ulice pak míjíme Kulturní Centrum pro Alternativní umění. Odtud míříme zpět na Konigsbrucker Strasse. Podcházíme koleje a po pravé straně v uličce Dammweg, obdivujeme bezdomovecká doupata. Ale radši jdeme dál. Bohužel už je hodně hodin a my nevíme, jak daleko může moderní část být, a tak už jen fotíme vojenské muzeum a kostel sv. Martina a pak se přes park Alaunplatz vracíme zpět do Neutstadtu. V zapadlém hudebním obchůdku pořizujeme LP desky. Zacházíme do Kunsthoffpassage, ale nynější design nás nějak moc nezaujal.

Semperopera
Semperopera

Prager Strasse

Kolem 15 hodiny se tedy vracíme zpět k vyhlídkové věži, abychom stihli západ slunce. Asi v 16:30 ale zjišťujeme, že zavírali v 15h. Na věž máme dneska smůlu. Začínáme mít trošku hlad a tak míříme na Prager Strasse. Chvilku chodíme po obchodech a pak si v Sushi Circle dáváme skvělou véču. V Konsumu ještě nakupujeme nějaké dobroty a pak už se pomalu přesouváme na nádraží. Do Prahy vyrážíme se stejnou společností (Meinfernbus 12€/os) v 19:45. Na Florenci jsme za 2 hodinky.

Ministerstvo Kultury a Financí
Ministerstvo Kultury a Financí
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *